Fejbőr. Ha a fejbőr sérül meg, gazdag vérellátásából adódóan bőséges vérzés lép fel, ami azonban általában nem olyan súlyos, mint amilyennek gondolnánk. Tiszta ruhadarabot a sebre helyezve gyakoroljunk határozott nyomást, így 1-2 percen belül megszűnik a vérzés. Mivel azonban koponyaröntgen nélkül nem lehet kizárni a törés lehetőségét, általában nem tekinthetünk el a sérült kórházba szállításától.
Tenyér. A tenyérnek is bő a vérellátása, így az itt keletkezett seb is erőteljesebben vérezhet, továbbá számolni kell ín- és idegsérüléssel is, mivel ezek a tenyérben felszínesen helyezkednek el. Itt is fontos a vérvesztés csökkentése és intézkedni kell a kórházba szállításról is. Ha nincs otthon gézhenger, akár egy gömb alakban összehajtott zokni is használható a vérzés csillapításához. Helyezzük a megsérült tenyérbe, és kérjük a beteget, hogy szorítsa össze a kezét, markolja meg a tenyerébe helyezett tárgyat.
Fülvérzés. Ha a fül belsejéből folyik a vér, hagyni kell azt szabadon távozni, és csökkenteni kell a fertőzésveszélyt is. A beteg fejét hajtsuk a sérült oldal felé és helyezzünk a fül elé tiszta textíliát, de nem dugjuk be a fület! Értesítsük a mentőket!
Orrvérzés. Az orrvérzés általában orrpiszkálás, orrfújás, magas vérnyomás következtében lép fel, és ha nem nagy a vérveszteség, úgy nem jár súlyos következményekkel. Orrvérzés esetén szintén fontos a vérzés elállítása, és az, hogy a vér ne kerülhessen a légutakba, illetve lenyelve a gyomorba. A sérült üljön le, hajtsa előre a fejét, szájon át lélegezzen, és erőteljesen szorítsa össze orrszárnyait a porcos részen 10 percen keresztül. Ha a vérzés megszűnt, a sérült pihenjen, kerülje a fizikai munkát, és ne fújjon orrot néhány órán keresztül. Amennyiben a vérzés a megfelelő nyomás ellenére sem csillapodik 20-25 percen belül, a beteget kórházba kell juttatni.
A belső vérzés jelentősége... http://www.webbeteg.hu/index.php?page=news_full&type=48&menu=betegseg&news_id=182&cim=Verzes-kulonleges-helyeken#