Ha úgy alakul az életünk, hogy egy komolyabb vacsorára, partira, netán valódi bálba leszünk hivatalosak, azonnal jön a páni félelem: Mit vegyek fel? Mit vehetek fel egy ilyen alkalomra?
Még szerencse, hogy a meghívók általában kis kódokat is rejtenek, melyek eligazítanak az elvárt öltözéket illetően. A buisness/informal jelzés fogadások, megnyitók, délutáni partik kódja, koktélruha vagy kosztüm dukál hozzá. De ha a meghívón a "white tie" vagy "black tie" kifejezések olvashatók, felejtsük el a könnyed eleganciát.
A black tie (fekete nyakkendő) - események a nőktől kesztyű nélküli estélyit, ujjatlan hosszú ruhát követelnek, melyet ki lehet egészíteni stólával vagy kiskabáttal, hogy finoman ékítsük a kart vagy elfedjük, ha nem vagyunk vele elégedettek. De nem árt tudni, hogy a hosszú ujjú, karhoz simuló felsők előnytelenebbül mutatnak a középkorú viselőiken, mint az ujjatlanok.
A white tie (fehér nyakkendő) kód a legelegánsabb események meghívóin szerepel. A nők számára kötelező viselet ekkor a nagyestélyi, méghozzá könyékig érő kesztyűvel kiegészítve.
Az alkalmi estélyi ruháknak számtalan típusa kínálja magát a különböző kölcsönzőkben. A klasszikus, bő szoknyás hercegnő-stílusútól a sikkes A vonalún át az extrém megoldásokig. Például manapság az estélyi szerepét betöltő női frakk vagy szmoking sem ritka választás, fehér, fekete és pasztell színekben. Szaténselyem díszíteti a gallért, ahogy a nadrágszár oldalát is. A nadrág szabása bő, mintha viselője szoknyát viselne.
A bő szoknya, karcsúsított felső rész a szélesebb combú és csípőjű nőknek áll jól, azoknak viszont, akiknek arányos az alkatuk és ezt hangsúlyozni is akarják, az egyszerű vonalvezetésű, egyszínű, a test vonalát követő, karcsúsított fazonokat ajánlom, feltűzött hajjal. Így minden hangsúly a harmonikus alakra terelődik, s nem a ruha fog tündökölni, hanem a viselője
D.D.L.