Dalnokklub
vers-zene találkozás
2006. március 19., vasárnap 19 óra
Klebelsberg Kultúrkúria, 1028 Budapest, Templom u. 2-10
Jegyár: 400 Ft
A Dalnokklub 1998 szeptemberében alakult Radványi Balázs kezdeményezésére.
A népdalfeldolgozások és versmegzenésítések otthonaként felvállalja az értékes irodalmi-zenei kultúra bemutatásának és megszerettetésének szerepét, és rendszeres, bennsőséges kapcsolatot ápol az egyre nagyobb számú, igényes zenére fogékony közönséggel.
Az elmúlt évek alatt megfordult náluk vendégként Dinnyés József, Huzella Péter, Becze Gábor, Nyeső Mari, Kecskeméti Gábor, Gryllus Dániel. 2001-től 2005-ig Misztrál klub néven működött tovább a sorozat, de az alapgondolat mit sem változott. 2005 őszétől a Kultúrkúriában eredeti nevén, a Radványi-Balog-Borzsák trió vezetésével él tovább a klub.
Március 19.-én a vendégek: F. Sipos Bea, Faggyas László és Lackfi János költő
F. Sipos Bea
Első szárnypróbálgatásait 1983-ban székesfehérvári Fiatal Dalosok Találkozója és a Kaláka Folkfesztivál jelentették. Néhány évig a Kaláris együttes alapító tagja volt. Az eltelt évek alatt több tucat dal született, többek között Ratkó József, Kalász László, Gál Sándor, Bella István, József Attila, Oláh András verseire. Ezek a versek szólalnak meg a 2000 végén megjelent Szúnyoghegedű című önálló lemezén, amelynek felvételén a Kaláka együttes tagjai is közreműködtek. 2001-től Faggyas Lászlóval alkotnak - mindkettőjük zenei világát ötvözve - kiváló zenészpárost.
Faggyas László
Zenei pályáját 16 évesen rockzenészként kezdte, több zenekarban és zenei stílusban megfordult, míg végül 1985-ben az akusztikus zenét játszó Technikai Szünet nevű duó megalapításával közéleti-közérzeti témákat megszólaltató műfajt hívtak életre. Több fesztivált megnyertek, szerepeltek a televíziós Ki Mit Tud?-okon. Az énekelt versek világát Sipos Bea szerettette meg vele, azóta együtt dolgoznak közös produkciójukban, a Hangraforgóban.
Lackfi János
1971-ben született Budapesten, Illyés Gyula-, József Attila-, Déry Tibor- és Salvatore Quasimodo-díjas író, költő, műfordító, szerkesztő.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen tanít, a Nagyvilág című irodalmi folyóirat szerkesztője.
Zsámbékon él, öt gyermeke van. Tizenhét műfordításkötete, egy gyermekkönyve és egy regénye jelent meg. Hetedik verseskötete 2004-ben az Édes Anyanyelvünk pályázaton második díjat nyert. Pavel Vasicek
Mese a fekete cilinderről és a
szivárványszínű labdáról
- zenés játék -
2006. március 19., vasárnap 11 óra
Klebelsberg Kultúrkúria, 1028 Budapest, Templom u. 2-10
Jegyár: 900 Ft
Engem Jankának hívnak és nagyon szeretek aludni, mert mindig álmodom valamiről, egy dologról... "ami gyönyörű és könnyű és hatalmas és csíkos és pufók és pattog és repül és szivárványszínű..."
"Valami dologról, amivel álmomban szoktam játszani, de reggelre mindig elfelejtem, hogy mi az!"
A testvéreimmel, Margóval és Misivel elindultam KALAPORSZÁGBA,- ahol Fekete Cilinder, a Varázsló uralkodik - hogy megkeressük a gyönyörűt és könnyűt és hatalmasat és csíkosat...
Minden gyereknek, s gyermekből lett felnőttnek egyik kedvenc játéka a gurulós, röppenő, szökkenő labda. Hátha még, mint a napocska gömbölyű, s mint a szivárvány hétszínű! Ki ne szeretne ezzel a csodajátékkal labdázni, focizni, kidobózni?
Janka, Margó, Misi azonban bánatosan veszik tudomásul, hogy a gyönyörűséges szivárványszínű labda eltűnt. A gyerekeknek egészen Kalapországig kell vándorolni, hogy visszaszerezzék. Rengeteg kaland vár rájuk, s a végére az is kiderül, hogy ki is az a gonosz varázsló.
Fordította: Tömöry Márta
Szereplők:
Janka: Nyári Beáta
Margó: Álmosd Phaedra
Misi: Ráduly Katalin
Cilinder: Habány Tamás
Rendező: Vas-Zoltán Iván
A fény útján
Kádár Katalin grafikusművész
HELY-SZÍNEK című kiállítása a Klebelsberg Kultúrkúriában
(1028 Budapest, Templom u. 2-10)
Megnyitja:
Antall István a Magyar Rádió irodalmi szerkesztője 2006. március 10-én 18 órakor.
1. VÁROSOK
Az utazások élményeit mindenki rögzíti valamiféleképp: fotón, videón, netán emlékezetében.
A rajzoló átlényegíti és közössé teszi a személyesen megélt pillanatokat, hazahozza nekünk tarsolyában a felfedezés izgalma alatt született műveket.
2. CSEH CSECSEBECSÉK, ERDÉLYI ENCSEMBENCSEMEK
A népdalok a világzene révén szervesen élnek tovább velünk, vagy épülnek bele modern világunkba.
Az épületek vagy népi emlékeket ábrázoló motívumok - hasonlóképpen, képalkotó elemként - beépülnek Kádár Katalin kompozícióinak világába, színvilágukkal átitatva, formagazdagságukkal megjátszva az egyszerit, a megismételhetetlent.
3. HELY-SZÍNEK FOTÓSOROZAT
A fény útját méri, követi és örökíti meg - a fény sebessége helyett - az alkotó a legkülönbözőbb helyszíneken készített fény-képein.
Ide tartozik a CSENDFÜGGÖNY című fotósorozat, ahol az ablak előtt futó vadszőlő és borostyánágaknak-leveleknek a fehér függönyre vetülő képe állítja meg a rohanó fényt egy pillanatra...
Megtekinthető 2006. március 11- március 26. között, naponta 10 - 18 óráig.