József Attilától való az idézőjeles cím. A költő a "Tebenned bíztunk eleitől fogva" kezdetű református zsoltár "tagadásaként" ezzel a sorral indította a "Kész a leltár" című versét. S ezek a szavak szerepelhetnének a Bak élet-leltárának az elején is: ő az, aki senki másban, csak magában bízik, sőt: azt hiszi, hogy csak az sikerülhet, amit sk = saját kezűleg csinál.
Az elején kezdve témánkat, Bak az, aki december 22. és január 20. között született, és/vagy akinek - a születési helye, hónapja, napja, órája és perce alapján kiszámítva - ilyen az ascendense. Dupla-Baknak hívjuk azt az embert, aki a születésnapja és az ascendense szerint is ide tartozik - benne nagyon erősen érvényesül ez a jelleg.
Néhány híres Bak: Marlene Dietrich, Benjamin Franklin, Jeanne d'Arc, Johannes Kepler, Martin Luther King, Louis Pasteur, Edgar Allan Poe, Elvis Presley, Albert Schweitzer.
A Bak erényei: céltudatos, dolgos, elszánt, felelősségteljes, hagyománytisztelő, hűséges, kitartó, kötelességtudó, lelkiismeretes, megbízható, meggondolt, megvesztegethetetlen, nagy az önuralma, szerény, szilárd, szívós, szorgalmas, takarékos, újrakezdő.
Tipikus Bak-hibák: anyagias, bizalmatlan, csökönyös, dogmatikus, érzelmeit nem tudja kimutatni, fukar, haragtartó, kötekedő, lassú, makacs, merev, mogorva, nem törődik a részletekkel, önző, pesszimista, titkolódzó, zárkózott, zsörtölődő.
Az erények és a hibák ismeretében érthetjük meg Rákos Péter fejtegetését arról, hogy a Bak három istennek hódol: az időnek, a pénznek és a teljesítménynek. Azért, hogy áldozatokat mutathasson be ennek a három istennek, keményen dolgozik és dolgoztat másokat. A kudarc nem töri le, hatására még keményebben dolgozik, és erre igyekszik rábírni környezetét is. Ennek során lelkiismeretfurdalást ébreszt másokban - de sokszor nem éri el vágyott célját: partnerei a teljesítményük fokozása helyett egyszerűen odébb állnak. A Bak pedig keserű mosollyal igazolni látja előfeltevését az érintettek gyengeségéről - és még szigorúbban kizsákmányolja önmagát, hogy utolérje magát az idő szempontjából, hogy ne legyen még nagyobb az anyagi vesztesége, és hogy megfeleljen a követelményeknek...
Így érthető, hogy a Bakot egyaránt vonzza minden nehéz testi munkát igénylő foglalkozás (bányász, rakodómunkás), de rend, az igazság és a törvény védelme miatt az ügyészi és a rendőri munkakör is, és minden olyan beosztás, pálya, ahol alárendelődhet az állam hatalmi gépezetének, miközben másoktól is kikényszerítheti a normakövető magatartást.
Nem csoda, hogy érzelmi és szerelmi életére kevés idő, pénz és energia jut. Szexuális életében hajlamos a különböző gátlásokra. Párkapcsolataiban, házasságkötésében jelentős szerepet játszanak az anyagi, egzisztenciális szempontok.
Amit itt "megspórol", illetve megszerez, azt kamatostul eltölti és -költi a rendelőkben, a kórházakban, valamint a gyógyszertárakban: reumájának, köszvényének, térd- és/vagy gerincbetegségeinek kezelése, gyógyítása során.
A Bak nagy témája a halál is. Keménysége ellenére fél a haláltól, a megváltoztathatatlan végtől. Ezért - bár nem templomjáró - a túlvilági élet, a reinkarnáció lehetőségeiben keres vigaszt, feloldozást. Ezekben és magában bízik...
Folytatjuk. Konzultációs lehetőség: www.csikyantal.hu
Forrás :
Baktay E.: A csillagfejtés könyve, Bp, Szépirodalmi Könyvkiadó, 1989
Bányai M.: Az asztrológia járatlan útjain, Bp, Presztizs Kiadó, 1992
Orban, P.: Az asztrológia tankönyve, Bp, Bioenergetic Kiadó, 2005
Rákos P.: Önismeret dióhéjban, Bp. Bioenergetic Kiadó, 2004
Star, E.: Gyógyító kristályok kincseskönyv, Bp. Westinvest Kiadó, 1992