A konferencia mottója: "Ha egy gyermeket mentesz meg, az egész világot megmented!"
A szakértői előadásokból kiderült, hogy a 2006-ban a diákok mintegy 8 százaléka részesült bármilyen drog prevencióban évente legalább egyszer. (Szemben az 1998-as 85 százalékkal!) Ez a döbbenetesen romló tendencia nagyban hozzájárul a jelenlegi magas (30%) kipróbálási arányhoz.
A fő hangsúlyt a szülők és a pedagógusok felelősségére helyezték, hiszen elsősorban az ő elsődleges prevenciós feladatuk, hogy a gyerekeket megtanítsák a célképzésre, a becsületességre, és a munkára.
Az oktatási törvény titoktartási kötelezettségében beállt változásokat is ismertették, amely szerint: a pedagógusnak csak abban az esetben kell megosztania a tanuló titkát a szülővel, amennyiben úgy ítéli meg, hogy ebből a gyermeknek nem származik nagyobb hátránya, mint abból, hogy drogot fogyaszt.
Az elrettentő példák között beszámoltak arról, hogyan szorult ápolásra két fiatal a túlzott GHB fogyasztás és egyéb szerek kombinációja következtében. A GBL - amely a szervezetbe kerülve GHB-vá alakul - legális szer, ezért kizárólag a megfelelő információk biztosításával lehet védekezni a nem kívánt következmények ellen.
Braun Mónika elnök bemutatta az ország legnagyobb civil drogellenes kampányát. Ismertette, hogy a 8. "Drogmentes Magyarországért Maraton"- ország-futás a gyermekek jövőjéért elnevezésű programsorozat április 17-én indul 2100 km-es útjára és hazánk körbefutását követően május 31-én érkezik vissza Budapestre.
A Konferencia az összefogás jegyében zajlott, és kiemelt szerep jutott a civil szervezetek fontosságának.
Forrás: Sajtó DMM
További információk:www.drogmentes.hu