De vajon milyen stressz érheti a magzatot már az anyaméhben?
Fontos befolyásoló tényező, hogy az anyának milyen volt a terhesség alatt az érzelmi élete. Mindaz, ami vele történik, ugyanis sejtszinten rögzül a magzatban, s egész életét, kapcsolatait és egészségét befolyásolhatja a későbbiekben.
Már annak is nagy jelentősége van, hogy milyen körülmények között fogant a kisbaba, szeretetteljes, érzelem teli módon, kívánt vagy nagyon is nem kívánt a léte; s az sem közömbös, hogy miként fogadja például a leendő anya terhességének hírét.
A diapozitív metódus szerint minden méhen belüli élmény diakockánkként rögzül életünk filmjén, s születésünk után az itt "megtanultak" és átéltek szerint fogunk reagálni a különféle helyzetekre is. Ezt a "fényképezést"-rögzítést az emberi testen kialakul emlékező meridiánok teszik lehetővé, de ugyanezen meridiánok (idősínek) segítségével történik a rögzült feszültségek oldása is.
A kezelés során a páciens nyugodt, kellemes körülmények között fekszik, miközben a módszerhez értő személy finoman masszírozza ezt a bizonyos emlékező meridiánt, melynek következtében maguktól hozzáférhetővé válnak a korai emlékek, és feltörnek a magzati létben és születésünkkor szerzett élményeink.
A kezelés hatására az érzés helyére kerül a múltban, és törlődik, s a páciens megkönnyebbül, kipihentnek érzi magát.
Jól alkalmazható a módszer hiperaktív, nehezen kezelhető gyerekeknél, stressz vagy pánikbetegségek, fóbiák, meddőségi problémák vagy potenciazavarok esetében is. Jó eredmények érhetők el evészavarok, szenvedélybetegségek és tanulási problémák esetén is.
De a diapozitív metódus kifejezetten javasolt várandós anyukáknak is, hiszen az anya hajlamos arra, hogy saját negatív magzatkori élményeit továbbadja picijének. A kezelés nem ártalmas, kifejezetten jót tesz mind az anyának, mind a magzatnak.
K.V.