Néhány jó tanács mit ne tegyünk, illetve mit tegyünk hajunk szépségének megőrzése érdekében:
1.) Hajmosás során ne vakarjuk, hanem finoman, de alaposan masszírozzuk végig a fejbőrt. A haj maga ugyan már nem élő anyag, de a hajhagymák igen. S a finom masszás serkenti a vérkeringést, segíti a káros anyagok távozását a fejbőrből, és gyorsítja a hajnövekedést.
2.) A törülközővel ne dörzsöljük a hajat, mert ezzel összegubancoljuk, elősegítve a hajvégek szétválását, töredezését.
3.) Ne durva kefével vagy sűrű fogú fésűvel bontsuk ki a hajat, sem akkor, amikor vizes, sem akkor, amikor száraz. Vizesen a ritkás, vastagabb fogazatú fésű, szárazon a puha kefe a legalkalmasabb a haj fésülésére.
5.) Ne akarjuk gyorsan megszárítani a hajat, magas fokozatra kapcsolva a hajszárítót. A fejbőr és a hajhagymák rosszul tűrik a forróságot, s a haj is sokat veszít természetes nedvességtartalmából.
6.) A környezet - por, szmog vagy nyáron a tenger sós vize - is sokat árthat a hajnak. Ha kell, sűrűbben mossunk hajat, de esetleg elég az is, ha sima vízzel átöblítjük.
7.) Ha divatosabbá akarjuk tenni hajszínünket, lehetőleg ne nyúljunk azonnal a kémiai hajfestékekhez. Számos természetes anyag - a kamillától a hennán át a dióig - is használható hajfestéshez.
8.) A dauerolt, festett hajra használjuk a speciális samponokat és balzsamokat. Nemcsak a színt és a formát segítenek megőrizni, hanem a vegyi anyagok negatív hatásait is segítenek ellensúlyozni.
9.) A hajsütővasat ne forrósítsuk túl, mert szabályosan elégetheti - kiszárítja, és töredezetté teszi a hajat.