Az ok maga a szerelem!
A szerelem mindent magának követel. A szerelmes ember szolgál, de úgy, ahogy neki jó, és szolgálatot követel, de úgy, ahogy az neki jó. A szerelem önzése a "mézes heteken", a kapcsolat első időszakában igen gyenge, gyakran észrevehetetlen. Ebben a szakaszban dől el minden - az, hogy ki fogja hordani a nadrágot ebben a viszonyban, s hogy ki az aki elfogadja a parancsokat. A leosztáson később már nagyon nehéz lehet változtatni.
Teszt a párkapcsolatnak
Az első, de akár a századik, közös szerelmes elvonulás olyan, mint az autók tesztelésénél a rázópálya. Ezeken az utakon, kijönnek a kapcsolatba kódolt "gyártási hibák". A pár itt kiesik a szokásos és ismert terep rutinjából, és olyan - a híres pszichológus, E. Berne szavaival élve -emberi játszmákba kezd, ahol az összes jellemhiba kijön, amit az ismerős közeg elleplez. Ezért minden közös utazás nagyszerű tesztje a párkapcsolatnak. A népnyelv úgy mondja, hogy "összecsiszolódnak" akár a gyémántok. Mert minden ember jelleme egy-egy gyönyörű gyémánt.
A csiszolódással veszítünk és nyerünk is!
A gyémántokról a csiszológép ugyan levágja a kiálló darabokat, de a szép formára csiszolt gyémánt értéke növekszik az által, hogy meg van csiszolva. Ugyanígy van ez a kapcsolatokkal is. Abba a kapcsolatba, amelyikbe már sok erőt fektettünk, nagyobb eséllyel fektetünk újra és újra, mert fontos számunkra, értékesebb, mint egy új viszony. Az összecsiszolódás azonban lelki fájdalmakkal is járhat. Néha párkapcsolatunk krízisbe kerül, amikor úgy döntünk, hogy újra kell kezdeni. Sok pár ilyenkor az együtt töltött időt választja. Elutaznak valahová, ahol újra szerelmet remélnek. Vajon jól teszik? Ha jól választanak szerelmi fészket, akkor mindenképpen.
Összeveszünk - kibékülünk!
Gyakori, hogy a romantikusnak induló szerelmes együttlét a hétköznapok rutinjából kiemelkedve hatalmas veszekedésbe torkollik. Duzzogás, hibáztatás, én-megvonás, amik a nők tipikus stratégiai játszmái, míg a kioktatás, a verbális agresszió, a másik ledorongolása, annak érzetetése, hogy alkalmatlan, a férfiak játszmája. Új helyen gyakori, hogy belső bizonytalanságot él át az ember, így a másikra próbálja hárítani a helyzet felelősségét. Ennek a vége is veszekedés lehet, hiszen önmagunkért magunknak kellene felelősséget vállalnunk.
Miért bújunk utána egyből ágyba?
A veszekedés során felhalmozódott feszültség után gyermeki énünk bűntudatot érez, megpróbálja kiengesztelni azt a személyt, akit feszült állapotában megbántott. A pároknál, szerelmeseknél ez a kiengesztelés nem más, mint az összebújás, egymás simogatása, dédelgetése, szeretgetése, a feszültségre pedig a legjobb oldószer a szerelmeskedés. Vannak párok, akiknél ez a veszekedés-kibékülés már-már szokás. Másoknál ritkaság számba megy, de olyan pár, aki ezt soha nem próbálja ki, nincsen.
Forrás: www.titkoshazak.hu