Kínában egy férfi azzal gyanúsította meg feleségét, hogy közösen nevelt leánygyermekük a nő félrelépésének nyilvánvaló bizonyítéka. A férfi szerint ugyanis a gyermek olyan csúf, és annyira mások a vonásai, mint szüleinek, hogy azokat minden bizonnyal egy másik férfitól örökölte.
A szerencsétlen nő ekkor bevallotta éveken át féltve őrzött tikát: elmesélte férjének, hogy megismerkedésük előtt olyan sokszor alakíttatta át az arcát, hogy ma már férje rá sem ismerne, ha eredeti külsejével toppanna házastársa elé. Bizonyítandó, hogy a ronda kislány igenis az ő gyermekük, megmutatta kedvesének a plasztikai műtétsorozat előtti fényképeit.
A férfi azonban, ahelyett, hogy elhessegette volna féltékenységét és megkönnyebbült volna, rettenetesen felháborodott az ügyön. Közölte a nővel, hogy azonnal el akar válni, sőt még kártérítést is zúdít a nyakába, mivel az asszony éveken át megtévesztette.
Kínában valószínűleg több hasonló családi titok lappang, mivel az itt élő nők körében szabályosan divattá vált minél fiatalabb korban a kés alá feküdni. Két évvel ezelőtt például egy pekingi lap arról számolt be, hogy Kvangcsu városában a plasztikai műtétre váró páciensek 90%-a középiskolás.
Mint kiderült, a tizenéveseket szüleik fizették be a plasztikai műtétre, ez volt a jutalmuk, ha sikeresen teljesítették az iskolai évet. A lányok általában az orrukat vagy a szemüket szabatták át, a fiúk zsírleszívást kaptak szalagavatóra.
S ugyancsak Kínában rendezték meg a világ első "műszépség-versenyét", melyen kizárólag plasztikai műtéten átesett nők vehettek részt. A rekorder itt egyébként egy 62 éves nagymama volt, aki be is jutott a döntőbe.
Kínában több mint ötven éven át tiltott volt szépségversenyt rendezni, mivel a pártállam ezt burzsoá dolognak tartotta. A gazdasági növekedés azonban lazított ezen az állásponton. Mára a lakosság évente 20 milliárd yuant - azaz több, mint ötszázmilliárd forintot - költ kozmetikai kezelésekre és műtétekre.D.D.L.