Rendhagyó koncerten a növendékek két csapata méri össze egymással tudását a Budapesttől Párizsig tartó képzeletbeli zenetörténeti kiránduláson.
Budapestről Ruppert István indítja a versenyt Koloss István II. szonátájának III. tételével, hogy azután Párizsban Pálúr János és Fassang László közös improvizációja fogadja a versenyzőket. A hallgatók csapatai a Bécs-Velence-Versailles, illetve Kismarton-Mühlhausen-Lipcse útvonalon jutnak el a francia fővárosba, az orgonairodalom legnagyobb alakjainak szellemét megidézve Bachtól Mendelssohnon át Franckig és Messiaenig. A párbaj során színre lép a tanszék valamennyi tanulója, s hogy az úton se ők, se a közönség ne vesszenek el, arról a zenetörténész-idegenvezető Fazekas Gergely, a Zeneakadémia tanára gondoskodik.
A zeneakadémisták és mestereik estjének egyik érdekessége, hogy az orgona játszóasztala a színpadon épített emelvényen kap helyet. Így a megszokottól eltérően a művészek nem a háttérben, hanem a közönség szeme előtt szólaltatják meg a Művészetek Palotája grandiózus hangszerét és mutatják meg a hangszerek királynőjének játékosságát. Az orgona megépítésében, amely 2004 augusztusától 2006 áprilisáig tartott, a Zeneakadémia orgonatanszékének nemzetközi hírű tanára, Fassang László is részt vett, mint szakértő orgonaművész.
A koncertre a belépés ingyenes, azonban a szünetben és a koncert végén a Zeneakadémia Baráti Köre adományokat gyűjt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem orgona tanszékének fejlesztéséhez, a hallgatók jobb képzési feltételeinek és gyakorlási lehetőségének megteremtésére.
Az ingyenes jegyek a Művészetek Palotája jegyirodájában, valamint a Concert & Media hálózatában igényelhetők.