Összesen a szülők 71 százaléka próbálja támogatni gyermeke képzeletvilágát. Ezzel szemben csupán 11 százalék mondja azt, hogy egyáltalán nem, és 18 százalék, hogy inkább nem ért ezzel egyet. Szerintük nem jó, ha a gyerekeket olyan tévhitekben ringatjuk, minthogy létezik a Fogtündér vagy épp a Mikulás.

Érdekes módon a vagyoni helyzet és a végzettség is szerepet játszik abban, hogy a szülő mennyire tartja fontosnak, hogy gyermeke higgyen a mesevilágban. A felmérés szerint az átlagosnál is inkább támogatják ebben gyereküket azok, akik magasabb végzettséggel rendelkeznek és rendszeresen tesznek félre legalább 30 ezer forintot havi jövedelmükből.
- Nem meglepő módon azok a szülők a legaktívabbak, akiknek van 3-6 év közti gyermekük: közülük majdnem 80 százalék szeretné, ha gyermeke hinne a Mikulásban és más meselényekben – mondta Nemes-Szabó Zsuzsanna, a társaság márka- és marketingkommunikációs vezetője. Szerinte számos oka lehet, hogy a legtöbb szülő hangsúlyt fektet a gyermeki képzeletre: ilyen például a kreativitás fejlődése vagy épp a boldogság, amit egy jó mese nyújthat.
Az eredmények arra is rámutatnak, hogy a szülők 73 százaléka fontosnak érzi, hogy gyermeke továbbtanuljon, és 81 százalék szeretné, hogy gyermeke minél hamarabb önálló legyen. Ezen a téren azonban van még tér a fejlődésre, hiszen mindössze a családok felének van olyan megtakarítása, amellyel kifejezetten a gyermekét szeretné támogatni. Ebben nyújthat segítséget például a biztosító. A tudatos felkészülést segítő megoldás minden fontosabb élethelyzetben jól jöhet, legyen szó nem állami finanszírozású oktatásról, az első lakás vásárlásának támogatásáról vagy gyermekeink álmainak megvalósításáról.