Nágel Kornél kiállításának megnyitója 2011. április 7-én, csütörtökön 18 órakor a budai várban
„Pilinszky verseit olvasva a legmélyebb érzéseim erősödnek fel.” – idézi fel Nágel Kornél, miként született meg a kiállítás ötlete. „Ilyenkor egyszerre fel sem fogható, de kikerülhetetlen érzések szabadulnak fel, és formálódnak bennem képekké. A mostani grafikai sorozat ezeknek a képeknek egy nagyobb válogatása.”
A Pilinszky halálának évében született művész első kiállítását 2000-ben tartotta, melyet azóta több mint 50 egyéni és számos kollektív kiállítás követett. Nágel Kornél sokszorosító, valamint egyedi grafikákat készít, és 2005 óta magyar költők alkotásainak képi megfogalmazásán dolgozik. Művei megtalálhatók magán és közgyűjteményekben, valamint könyvekben, folyóiratokban és a nagy sikerű Hangzó Helikon sorozat Faludy és Radnóti albumában is.
„A kiállításon azt az „angyali hangot” hallhatjuk és láthatjuk, amely a magyar irodalomban csak egyszer szólalt meg, és a sebészi pontosságú sorok, melyeket ránk hagyott, sokunk szívébe és tudatába fészkelték bele magukat.” – így jelöli ki Pilinszky költészetének és Nágel Kornél kiállításának értékét Gádor Bertalan művészettörténész. „A képek is a Pilinszky-féle letisztult és mélyen átélt hangulatokat tárják elénk, és teszik még befogadhatóbbá a válogatott verseket. A most 30 éves alkotó munkájaként még izgalmasabb a sorozat, ugyanis az illusztráció a tökéletes átlényegülést igényli, amely itt hiánytalanul megvalósult.”
A megnyitón Turek Miklós, az ország legegyedibb hangú versmondója mutatja be Pilinszky-összeállítását, és fellép a tatai Égi kávéház együttes is. Nágel Kornél kiállítása május 1-ig tekinthető meg a Budai Vár szívében, a Mátyás templom és a Halászbástya szomszédságában. A Magyar Kultúra Alapítvány Széchenyi Auláját, Magyarország egyik legimpozánsabb kiállítási terét 2010-ben teljes körűen felújították és Zsolnay kerámiákkal díszítették. A századelőn épült székház (Szentháromság tér 6.) jelentős tudományos és kulturális események emlékét őrzi. A hagyományok örököseként az Alapítvány jelenlegi tevékenységének középpontjában a határon túli magyar és a hazai szellemi élet képviselői közötti kapcsolatok szervezése, a kulturális örökség átadása, valamint a hagyományok ápolása áll.