Ezeket a szállásokat ugyanis nem lehet csak úgy lefoglalni, így ne is keressük őket a Booking-on. A világ legdrágább hotelszobája és a listánkon az azt követő további négy ugyanis legjobb esetben is csak előjegyezhető. A komoly várólista miatt pedig nem kizárt, hogy akár egy éves várakozási idővel kell számolni. Visszaszámlálás indul a Drive Me Baby összeállításában!
5. Víz alatt és fölött a Maldív-szigeteken — 15 millió forint/éjszaka
A Maldív-szigeteken található Muraka hotelben található a világ első vízalatti lakosztálya. A Muraka a magányra vágyó pihenés netovábbja ugyanis a „lakosztály” nem más, mint egy luxusház az indiai-óceán közepén. A lakosztály felső, víz fölé épült része is lélegzetelállító, azonban semmi nem fogható a víz alatti hálószinthez, ahol a vízi világ különböző teremtményeinek társaságában térhetünk nyugovóra.
Az éjszakánként 50 ezer dolláros, átszámítva 15 millió forintos ár még egészen baráti a lista többi árához képest, azonban akik itt szeretnék tölteni a jól megérdemelt pihenésüket minimum 4 éjszakára kell foglalniuk. Az így már 60 millió forintos élményért cserébe viszont kapunk privát séfet, személyzetet, hajót, edzőtermet és medencét is. Sőt, aki itt száll meg annak automatikusan jár a Hilton hotellánc gyémánt fokozata is, aminek előnyei bármelyik Hiltonban felhasználhatók.
4. Manhattan legdrágább lakosztálya — 23 millió forint/éjszaka
New York City híres cipősdoboz méretű lakásairól, azonban aki a Mark Hotel penthouse lakosztályában szeretne megszállni, annak nem kell lemondania a tágas terekről. A manhattani Mark Hotelben található penthouse az Egyesült Államok legnagyobb lakosztálya. A lakosztály legfelsőbb emeletén található teraszról zavartalan kilátás nyílik New York ékkövére a Central Parkra. Az penthouse árába tartozik a hotel főszakácsának szolgálata, aki a nap 24 órájában a rendelkezésünkre áll, valamint egy privát látogatás Manhattan legexkluzívabb boltjába a Bergdorf Goodmanbe, ahol kedvünkre shoppingolhatunk a luxusmárkák választékából.
A Mark Hotel lakosztályát egyébként a legnagyobb sztárok is szívesen látogatják, legutóbb például itt tartották Meghan hercegnő babaváró partiját, amit személyesen a teniszcsillag Serena Williams és Amal Clooney rendezett az akkor még sussexi hercegnőnek.
3. Európa legdrágább hotelszobája Genfben található — 25 millió forint/éjszaka
A genfi Wilson Hotelben a legdrágább hotelek egyike, így nem meglepő, hogy itt található Európa legnagyobb és legdrágább lakosztálya is. A hotelszoba nem kevesebb mint 1600 négyzetméter, amiben 12 hálószoba és egy privát edzőterem fér el. A 24 millió forintos éjszakánkénti árba beletartozik a személyi asszisztens, séf, személyzet és privát lift is. A lakosztály gyönyörű berendezése azonban eltörpül annak a panorámája mellett. A hatalmas privát erkélyről és a lakosztály minden szegletéről ugyanis a lélegzetelállító kilátás nyílik a Genfi-tóra és a sváci Alpokra is.
2. Extravagáns las vegasi luxus — 30 millió forint/éjszaka
Amerikában a legdrágább hotelek egyike las vegasi Palms kaszinó, és nem mellesleg itt található a bűn fővárosának legdrágább hotelszobája is, az Empátia névre keresztelt 800 négyzetméteres lakosztály. Ebben négy hálószoba található két emeleten, amelyek mindegyike Las Vegas főutcájára a híres Stripre néz.
Az Empátia fénypontja viszont egyértelműen az a végtelen medence, amelyben úszkálva olyan érzés lehet, mintha az egész kaszinóváros a lábunk előtt heverne, a képeket elnézve ez részben igaz is. A lakosztályt minimum két éjszakára lehet csak foglalni, kárpótlásul a húzós 62 millió forintos árba beletartozik természetesen a személyzet, a sofőrszolgálat, belépés az exkluzív nappali és éjszakai klubokba, valamint 10 ezer dollár költőpénz, ha már a Las Vegasban vagyunk.
1. A világ legdrágább hotelszobája nem más, mint egy iglu— 32 millió forint/éjszaka
A top 5-ös lista első helyét a világ legészakibb hotele foglalja el, ami sokkal inkább hasonlít egy kempingelésre, mint egy szigorú értelemben vett hotelra. A világ legdrágább hotelszobája ugyanis nem más, mint egy luxusiglu. Az élmény, a táj és a sarki fény megpillantásának lehetősége bizonyára sokakban kárpótolja a lakosztály szűkös méreteit és az odajutás viszontagságait.
Hosszú pihenést ide azért ne szervezzünk, tekintve, hogy az igluhotel az év 12 hónapjából mindössze 1-2 hónapban fogadja a látogatókat, így minden érdeklődő csupán egy éjszakát tölthet a luxus üvegkabinokban. A megközelítőleg 32 millió forintos északi-sarki kirándulás ráadásul első olvasatra igencsak fárasztónak hangzik. A két nap nagy részét utazással kell tölteni, aminek minden egyes része percre pontosan meg van szervezve, így pihenésre tényleg csak a luxusigluban jut idő. Ráadásul a fent említett ár még csak nem is tartalmazza az elszigetelt norvég Svalbard-szigetre, az iglukaland kiindulási pontjára való eljutást.