- Az egészséges haj érdekében sok vitaminra lesz szükségünk, ezért a helyes táplálkozás nagyon fontos! Szedhetünk speciális vitamint is, ami olyan természetes hatóanyagokat tartalmaz, mint a béta karotin, A-, E-, B2-, B3-, B6-, B5-vitaminok, folsav, cink, szelén, aminosavak, melyek hozzájárulnak a haj, a köröm, valamint a bőr egészséges szerkezetének megőrzéséhez.
- A túl sok kémiai anyag roncsolja a hajat, ezért részesítsük előnyben a gyógynövényes vagy bio hajápolókat, mert ezek természetes eredetűek, és mentesek az irritáló anyagoktól.
- Ha a hajvégek töredezettek, akkor vegyünk igénybe egy frissítő hajvágást, vagy rakjunk rá valamilyen természetes ápoló szérumot, pl.: ricinusolajat.
- Természetes anyagokból (fa, szőr) készült, lekerekített végű hajkefével fésülködjünk. Léteznek ionizáló hajkefék is, ezektől nem fog feltöltődni a hajunk az elektromosságtól.
- Télen mindig viseljünk sapkát, mert ilyenkor könnyen megfázhat a fejbőrünk.
- Éjjelre engedjük ki a hajunkat.
- Aludjunk selyempárnán, így kevesebb a valószínűsége, hogy reggel kócosan ébredünk.
7 dolog, ami nem ajánlott a hajápolásban
- Kerüljük a dauert és az agresszív hajfestékeket!
- Ne mossunk túl sokszor hajat.
- Hajmosáskor ne használjunk túl sok sampont és túl forró vizet se.
- Ne fésüljük vizesen a hajunkat.
- Ne vasaljuk, göndörítsük túl sűrűn a hajunkat, mert ezzel többet ártunk, mint használunk.
- Hajszárítót is csak akkor vegyünk kézbe, ha muszáj, de ilyenkor figyeljünk oda, hogy min. 15 cm-re tartsuk a fejünktől.
- A hosszú hajat ne fogjuk össze túl szorosan.
(Forrás: vitaminsziget.com)
Télen a gyakran szélsőséges időjárás megviselheti arcbőrünket. A benti száraz, meleg levegő után szabályosan sokként éri bőrünket a kinti hideg, csípősen szeles idő. Az arcbőrünk kipirosodik, kiszárad, mikrosérülések alakulnak ki, amelyek szélsőséges esetben akár ekcéma-szerű tüneteket is okozhatnak. Megfelelő arcápolással azonban megelőzhetjük a bőrproblémák kialakulását, és a téli időjárási körülmények között is megőrizhetjük arcbőrünk puhaságát.