
Mindig nappal fényképezz!
Ez az egyik legfontosabb szabály, ahogy minden képnek és filmnek, úgy a lakás fotózásának is a fény a legfontosabb része. Rá kell szánni egy napos délelőttöt vagy délutánt (attól függően mikor a legvilágosabb az eladásra kínált ingatlan), és akkor végig fényképezni a szobákat és egyéb helyiségeket. Ahol nincs ablak, ott fel kell kapcsolni az összes lámpát, hogy a lehető legvilágosabb legyen a tér.
Kicsi a hely? Fotózz felülről!
Egy apró fürdőszoba vagy kamra nagyobbnak és barátságosabbnak látszik, ha felülről fényképezed. Nyugodtan állj fel egy székre és onnan készíts felvételt. Sokkal jobban megmutatja a lehetőségeit egy kisebb tér ebből a nézetből. Próbáld csak ki!
A teret örökítsd meg, de a bútorokat!
Tipikus hiba, ha a tulaj készíti a fényképeket, hogy kedvenc bútorait járja körül. De hiába impozáns a kanapé, ha nem azt áruljuk, akkor ugye felesleges megmutatni minden oldalról. Viszont az minden vevőjelöltet érdekel, hogy hol vannak ablakok, milyenek az ajtók és mekkora a tér. Ezért fontos megtalálni a megfelelő pontokat egy szoba lefotózásához.

Ne mobillal!
Tudom, hogy ma már szuper, sok megapixeles fotóaparátokat építenek a mobilokba, de mégsem lesznek olyanok a telefonnal készült fotók, mint amit akár egy félautomata gép tud. Ha nincs épp kéznél, kérj kölcsön erre a kis diőre! A baráti körben biztos akad valakinél egy jobb darab, amivel aztán sokkal jobb képeket lehet készíteni. Valójában 1-2 óra alatt körbefotózhatod az ingatlan, ha csak nem a Louvre-ot akarod eladni!
+ 1: készíts panoráma képet!
A legtöbb fényképezőgépben már van ilyen funkció, ha már úgyis kölcsönkérted, használd ki!
És ne feledd, hogy egy méretarányos alaprajz nélkül a legjobb képek sem érnek sokat! Ha nem tudsz ilyet fabrikálni, az nem gond, az ingatlanreferensek járatosak ebben a tudományban. Keresd meg azt, aki segít majd Neked!
Sok sikert!