A sikeres magyar bútortervező cég, a Geppetto Design Stúdió a milánói Salone Satellite kiállításon tartotta nemzetközi bemutatóját legújabb termékének, a Bay Audio elektrosztatikus hangfalnak. A különlegesen lapos, élvonalbeli technológiájú terméket hanghűsége és dinamikája a világ legjobbjai közé emeli. A hangfal Bay Zoltán elektromérnök évtizedes fejlesztőmunkájának és a Geppetto design-nak köszönhetően a csúcstechnológia és a kifinomult elegancia tökéletes kombinációjának megjelenítője.
A sikeres magyar bútortervező cég, a Geppetto Design Stúdió már harmadszorra, egyedüli magyar kiállítóként vett részt a neves milánói bútorkiállításon, a Salone Satellite-en. A 2006. április 5. és 10. között megrendezett kiállítás, ahol csak sikeres pályázati elbírálás után lehet kiállítani, évek óta a design cégek bemutatkozásának egyik legfontosabb színtere és idén több mint 200.000 látogatót vonzott. Az Elek testvérek által vezetett cég a kiállítás tervezői részlegén tartotta nemzetközi bemutatóját legújabb termékének, a Bay Audio elektrosztatikus, high end hangfalnak.
A különlegesen lapos, élvonalbeli technológiájú hangfal Bay Zoltán elektromérnök évtizedes fejlesztőmunkájának az eredménye. A hangfalat hanghűsége és dinamikája a világ legjobbjai közé emeli. Ehhez adódik hozzá a Geppetto design-filozófiájának jegyében tervezett keret: a hangrezgéseket keltő, átlátszó membrán és a körülötte futó vékony fémrudak egy légies, rendkívül precíz megmunkálású és keleties hatású fakeretben helyezkednek el. A hangfal a csúcstechnológia és a kifinomult elegancia tökéletes kombinációja. Ugyanakkor, mint minden Geppetto termék esetében, a design itt sem öncélú, hiszen a javíthatóság, szerelhetőség ugyanolyan fontos szerepet kap, mint a külső megjelenés.
A Geppetto célja volt, hogy minél többen felfigyeljenek az újdonságnak számító hangfalra, amely egyszerre high-end kategóriájú audio megoldás és szemet gyönyörködtető bútordarab.
"Új hangfalunk rendszerét csupán pár cég alkalmazza a világon, de egyik sem kínálja ilyen tetszetős formában, illetve ilyen kedvező áron. Ráadásul mi méretre szabva is elkészítjük ezeket a fantasztikus hangzású hangfalpárokat" - mondta Elek Márton, a cég egyik vezetője. Az új hangfalon túl a klasszikus darabok is nagy sikert arattak Milánóban. "Standunk nagyon látogatott volt, több komoly megkeresés is érkezett angol, olasz és osztrák gyártóktól a drótvázas könyvespolc rendszerünk és a kérdőjel formájú fotel gyártására is, sőt egy kínai cég egy teljes bútorcsalád tervezésére kért fel minket" - nyilatkozta a cégvezető.
A Milánóban bemutatott főként jazz és klasszikus zene hallgatására ajánlott Bay Zoltán fejlesztette műszaki megoldással készült hangfal előnye, hogy, ellentétben a dinamikus hangfallal, a különböző magasságú hangok nem szabdalódnak szét, azaz nincs részekre osztva a hallható hangtartomány. A magas, a közép és a mély hangok egyszerre, egy helyről hallhatóak. Sőt, elődeivel ellentétben, a Bay Audio-hoz nem kell bivalyerős erősítő. "A fejlesztés során megoldottuk a terheléssel kapcsolatos eddig jelentkező problémákat, így a hangfal bármilyen erősítővel működtethető" - tette hozzá Elek.
A magyar termék az ára miatt is sikeresnek ígérkezik: az általában igen drága (1M Ft fölötti) elektrosztatikus hangfalakhoz képest a már megrendelhető, Geppetto által kifejlesztett hangszórót, várhatóan jóval kedvezőbben lehet megvásárolni, így sokkal szélesebb közönség számára is elérhetővé válik.
A magyar cég a milánói nemzetközi bemutatás után júniusban Japánba készül az új termékkel, ahol az európai uniós cégek bemutatkozása keretében az ázsiai kontinens közönsége is megismerheti a forradalmi megoldást természetesen a Geppetto többi termékével egyetemben. A későbbi tervekben a frankfurti Tendence és New York is szerepel.
A szélessávú, elektrosztatikus hangfal rendszerét 1927-ben szabadalmaztatták először. Az azóta eltelt majdnem 80 évben többen próbálkoztak a megvalósítással, de a tökéletes változatot még nem sikerült megépíteni, valójában csak részeredmények születtek: láthattunk úgynevezett hibrid megoldást, amely a hagyományos (dinamikus) és elektrosztatikus hangfal ötvözete volt. Ebben elektrosztatikus megoldással jött a magas és a közép, míg hagyományosan a mély hang. 1957-ben a Quad nevű angol cég alkotta meg az első szélessávú elektrosztatikus hangfalat, amely bár ma is megvásárolható, a hangzása nem tökéletes. Az angol cég ráadásul mindössze 5-10 évente jelentkezik új modellel. Két holland cég is épít hasonló megoldással hangfalat, de mindegyik hátránya, hogy sokkal drágább árkategóriában szerepelnek, mint a magyar termék, amelynek nemcsak hangzása, de kivitelezése is első osztályú.