És nem szabad túl sokat használni belőlük. Egy kutatás szerint ugyanis azoknak a nőknek, akik háztartásbeliek voltak, 54 %-kal magasabb a halálozási rátájuk, mint azoknak, akik nem töltik egész napjukat a konyhában, fürdőszobában mosogatással, takarítással.
Hogy vajon miért? Mert olyan összetevőket tartalmaz a legtöbb tisztítószer, mint az ammónia, az ammónium hidroxid, a klór, és még hosszan sorolhatnánk. A legnagyobb veszély akkor leselkedik a háziasszonyokra, ha keverni kezdik a szereket.
Ugyanis végzetes következménnyel is járhat az, ha beszívjuk véletlenül a keletkező gázt. A szakértők elsősorban a fehérítő és az akármilyen, ammóniát tartalmazó szer összekeverésétől óvnak minket.
Ekkor ugyanis chloramine szabadul fel, a klóros gáz pedig elsősorban a légzőszerveinkre hat, aki kapcsolatba kerül otthon ezzel az anyaggal, köhögni, zihálni kezd, légszomja van, hányinger, émelygés fogja el, könnyezni kezdenek a szemei, nagyon erősen irritálja a gáz az orrát és a torkát is.
Nagy mennyiség esetén mellkasi fájdalom is felléphet, valamint folyadék gyűlhet fel a tüdőben, de akár halált is okozhat.
A méreg beépülhet a bőrbe is, ez erős fájdalmat és gyulladást okoz, de fel is dagadhat az adott terület, hólyagok léphetnek fel.
Úgyhogy vigyázzon! Mi lenne, ha most az egyszer kipróbálná a takarításhoz nagyanyáink egyik csodaszerét?
Forrás: http://www.state.nj.us/health/eoh/cehsweb/bleach_fs.pdf
http://healthycleaning.com/whycleanhealthy.html
Sz.F.