És hogyan tudta közölni a mondanivalóját? Csendben szégyellősen, vagy kemény határozottsággal, élcesen?
Képes arra, hogy választékosan, világosan és kreatívan fejezze ki magát? Végig tud hallgatni másokat megértéssel és szeretettel, és nem szakítja félbe őket harsogóan és sietősen, hogy mindenkit elnyomjon?
Vajon hitelesen cseng a hangja? Hű tud lenni a nehézségek és ellenállások ellenére is önmagához, és őszintén, mások megbántása nélkül szabadon és nyíltan kimondja, ami a szívét nyomja?
Nem hajlamos a torok- és mandulagyulladásokra, a fogínybetegségekre? Nem gyötrik fül -és hangproblémák? Érzékeny és hallgat a belső hangjaira?
Ha az utóbbiakra csak pozitív válaszokat adott, akkor megnyugodhat, mert Önnek harmonikusan működik az ötödik,- a torok csakrája.
Itt található ugyanis az emberi kifejezőképesség, a kommunikáció és az inspiráció központja, és ez a csakra tart kapcsolatot az alsóbb csakrák és a fej-csakrák között.
" Hídként szerepel a gondolataink és az érzéseink között, impulzusaink és a rájuk adott válaszok között, ezenkívül egyidejűleg a külvilág felé közvetíti az összes csakra tartalmát. A torok-csakrán keresztül fejezzük ki mindazt, ami bennünk van: vidámságunkat és szomorúságunkat, a szerelem, a boldogság, a félelem és a harag érzését, valamint gondolatainkat, meglátásainkat és belső világunk tapasztalatait. Rajta keresztül halljuk meg a teremtett világ rejtett hangjait, és a saját, igazi belső hangunkat is. Belső életünk a kiejtett szavakon, a gesztusainkon, a mimikánkon keresztül vetül ki a külvilágra, de ugyanúgy a többi kreatív kifejezésformák által is, mint például a zene, a tánc, a képző- és iparművészet. Az ötödik csakra érzékszervi funkciója ezért a hallás." - olvashatjuk Shalila Sharamon, Rejtett energiák című könyvében.
A baj akkor van, ha a "fej" és a "test" nem értik meg egymást. Ez a torok csakra elzáródását jelzi.
Ha nem olyannak látjuk és mutatjuk magunkat, amilyenek valójában vagyunk, elfojtjuk az érzéseinket és gyakran meggondolatlanul, hirtelen cselekszünk, vagy gesztusok és hamis szavak mögé rejtőzünk, - mindez diszharmonikus működésre utal.
Nézzen magába!
Voltak már heves szócsatái, amelyből mindig győztesen akart kikerülni? Esetleg a szüntelen, mindenkit lehengerlő hangos szóözönével másokat próbált manipulálni? Vagy éppen a durva és bárdolatlan, netán a kimért és tárgyilagos beszédével akart másokat megtéveszteni, ahelyett, hogy őszintén önmagát adta volna?
Hozzáértők azt mondják, hogy a tudat alatti félelemérzet és bűntudat akadályoz ebben bennünket. Nem engedjük meg magunknak a gyengeséget, ellenkezőleg, mindenáron erősnek akarunk mutatkozni. Nyomás alatt vagyunk, s így állítunk fel magunknak követelményeket. Megtörténhet, hogy az élet feladatai egyszer csak túlságosan is ránehezednek a vállunkra. Ilyenkor még jobban összeszedjük magunkat, s mindent elkövetünk, hogy a terhelésektől minél jobban megvédjük magunkat.
A torok-csakra hibás működését jelzi az is, ha nehezen tudjuk kifejezni magunkat, nem könnyen tárulkozunk fel mások előtt. Ilyenkor teljesen visszafogottak, gyámoltalanok, félénkek, visszahúzódóak vagyunk, vagy csak életünk felszínes, jelentéktelen dolgairól mesélünk másoknak. Bizonytalannak érezzük magunkat másokkal szemben és félünk attól, milyen véleményt formálnak rólunk. Szeretnénk megfelelni az elvárásaiknak és gyakran fogalmunk sincs arról, hogy mit is akarunk. És csak hebegünk-habogunk és dadogunk...
Ha érzéketlenné válunk lelkünk üzenetei iránt, akkor a szervezetünk erőszakosan és durván jelez, betegségek özönét zúdítja ránk: szájrák, torok- és gége-, valamint pajzsmirigy problémák, fülbetegségek, álkapocs ízületi problémák, egyensúlyzavarok, gerincferdülés, fogbetegségek és beszédzavarok formájában.
A szakorvosi ellátás mellett alternatív gyógymódok is segítenek a csakra megtisztításában, mint a hang-, szín-, aroma-, és drágakő terápia. No meg a természet örök kékje, a víz és az égbolt is hozzájárul a testi-lelki megtisztuláshoz.