
TV – mi, mennyi, miért?
A felmérés rámutatott, hogy tízből négy magyar háztartásban kettő, minden harmadikban pedig vagy egy vagy háromnál is több TV van. A rekordot Békés és Zala megye tartja, ott az otthonok kétharmadában négynél is több tévé van, Veszprém és Bács-Kiskun megyében azonban közel minden tizedik háztartásban egy darab sincs. Az országban a legelterjedtebbek a LED vagy OLED, illetve a hagyományos tévék, az Ultra HD készülékek egyelőre elenyésző számban vannak jelen hazánkban. Arányaiban a legtöbb hagyományos katódcsöves készülék Tolna, illetve Heves megyében, a legtöbb LED TV pedig Vas, illetve Nógrád megyében található.
Okos legyen vagy ne?

Sokat ülünk a TV előtt
A magyar lakosság mindössze 10%-a állította, hogy nem néz tévét, a többség (78%) viszont legalább 1-2 órát a tévé előtt ül, 16%-uknál szinte egész nap be van kapcsolva a készülék. Minél idősebbek vagyunk, annál többet tévézünk. A legtöbbet Békés megyében nézik a tévét, Zala megyében a többség viszont be sem kapcsolja a készüléket.
Szeretjük az online TV-t, de nem kell az UHD
Az online tévézés egyre közkedveltebb, az ország lakóinak 68%-a követi interneten az adásokat, csupán Nógrád és Békés megyében van még mit javítani a népszerűségén. A „visszajátszás” funkciót is egyre többen használják, Zala, illetve Jász-Nagykun-Szolnok megyében kedvelik a legtöbben, és Békés, valamint Tolna megyében alkalmazzák a legkevesebben. Az Euronics Műszaki Áruházlánc felméréséből viszont az is kiderült, hogy az UHD egyelőre közel sincs ilyen kiemelt helyzetben, a 4K tévék száma elenyésző az országban, és a jobb képminőség is csupán a magyar lakosok 21%-ának fontos. Ez alól egyedül a Zala megyeiek a kivételek, akiknek nagy része (77%), ha teheti, inkább a HD vagy az UHD minőséget választja a hagyományos SD felbontással szemben.