Baisanszki Zsanett cikkek

Ég veled, zaijian Shanghai!
Sorozatunkban, a PRIVÁT ÜZENETBEN, külföldön élő honfitársaink írják meg nekünk, mit adott számukra egy nagy váltás, egy új élethelyzet. Baisánszki Zsanett három éve költözött Kínába. Követte párját, akit a munka szólított a távol-keleti országba. Most a búcsúra és a hazatérésre készül.

Sikeres magyarok a Távol - Keleten
Itthon pár évvel ezelőtt, még kevesen tudták, hogy Sanghaj egyik szimbolikus épületét egy magyar építész, Hudec László tervezte. Az 1934-ben épült Park Hotel harminc évig Ázsia legmagasabb épülete volt. De nem ő volt az egyetlen magyar, aki a 20. század elején maradandó nyomot hagyott a kínai metropoliszon. Szentmártoni Lívia a sanghaji magyar főkonzulátus diplomatája éveken át kutatta és kutatja ma is, hogyan kerültek honfitársaink a Távol-Keletre.

Visszatérés Xiamenbe
Sorozatunkban, a PRIVÁT ÜZENETBEN, külföldön élő honfitársaink írják meg nekünk, mit adott számukra egy nagy váltás, egy új élethelyzet. Baisánszki Zsanett három éve költözött Kínába. Követte párját, akit a munka szólított a távol-keleti országba. Sanghajban élnek, de próbálnak más vidékeket is felfedezni. Ám ez a hatalmas távolságok miatt nem egyszerű. Azt is meg kell szokni, hogy repülővel járnak kirándulni. Legutóbb Xiamenben jártak.

A hakkák földjén- egy egzotikus vidék Kínában
Baisánszki Zsanett három éve költözött Kínába. Követte párját, akit a munka szólított a távol-keleti országba. Bár az túlzás, hogy keresztül-kasul utazták az országot, hiszen hatalmas területről beszélünk, de időnként eljutnak egzotikus vidékekre. Nemrég Fujian tartományban jártak.