Halálos cikkek

Ne késlekedj –hívd a 104-et!
Ha hozzátartozója, vagy ismerőse furcsán mosolyog, nem tudja felemelni egyik karját vízszintesig, vagy arra sem képes, hogy megismételjen egy egyszerű mondatot, akkor azonnal értesíteni kell a mentőszolgálatot. A "Stroke - Ne késlekedj" kampány keretében évek óta töretlenül tart a lakosság tájékoztatása, a társadalmi célú kezdeményezés idén is folytatódik.

Normális az, aki szerelmes akar lenni?
Napfény, jó idő, madárcsicsergés, virágillatok, és már jó ideje javában dolgoznak a hormonok. Dúl a szerelem?- De azt is tudjuk róla, hogy egyszer úgyis elmúlik és fáj... Ezért hát megpróbálunk lebeszélni róla, amíg nem késő...

Egy nagyon veszélyes autoimmun betegségről, a Lupuszról...
A betegségnek alig vannak csak rá jellemző tünetei. Az általános tünetekhez mindig a betegség aktív szakaszában megtámadott szervekhez köthető tünetek társulnak, amelyek az éveken, évtizedeken keresztül hol fellángolnak, hol enyhülnek.

A halálosan veszélyes tüdőgyulladásról
Tévhit, hogy a tüdőgyulladás ma már veszélytelen, antibiotikumokkal könnyedén gyógyítható betegség. Kevesen tudják, de valójában ez a betegség a 10. leggyakoribb halálok világszerte. A tünetekről és a kezelésről dr. Potecz Györgyit, a Dr.Laslo Tüdőközpont tüdőgyógyászát kérdeztük.

Halálosan fáradt, kimerült és aluszékony?
Számos vizsgálat bizonyítja a közúti balesetek és az aluszékonyság kapcsolatát, ugyanakkor több kísérlet történt ilyen jellegű balesetek társadalmi kárainak kiszámítására. A számok eltérőek, egyértelmű azonban, hogy a veszteségek többszörösen meghaladják a kiváltó okok megelőző kezelésének költségeit.

Aki belefulladt a gyönyörbe...
Ha szerelmesek leszünk, egészen különös tüneteket észlelünk magunkon. Karinthy Frigyes hősszerelmesét is "koporsóba dönti" a lila köd...

A második leggyakoribb halált okozó daganat-vastagbélrák
Bár korai felismeréssel könnyen kezelhető, mégis a vastagbélrák a második leggyakoribb halált okozó daganat. Az átlagosan minden 20. embert érintő problémára, egy hatalmas, valódi belet modellező sátorral hívja fel a figyelmet a „Meggyógyulhatsz" Egyesület. A kampány célja hogy az időben történő felismerés fontosságára, az önellenőrzésre és annak egyszerű és fájdalommentes eszközére a székletvér vizsgálatra hívják fel figyelmet.

Halálos ítélet...?
A bőrrák legagresszívebb formáját a melanomát különösen nehéz megfékezni, ha átterjedt egy másik testrészre. Ha azonban kezdeti stádiumában felfedezik jól gyógyítható. Arról, hogyan ismerhető fel az alábbiakban olvashat.

A vastag- és végbélrák a leggyakoribb halálok-Rák Világnap
Magyarországon a daganatok okozta halálozások között a vastag- és végbélrák nemtől függetlenül a második helyen áll, nemdohányzó társaink esetében pedig a leggyakoribb daganatos eredetű halálok. A rákmegelőző állapot (polipok) felismerésével és ezek eltávolításával a vastagbélrák kialakulásának kockázata szinte 100%-ban csökkenthető.

Csendes gyilkos: a krónikus köhögés
A krónikus köhögést, vagy a légzésben hirtelen beállt változásokat hajlamosak vagyunk a dohányzásra, vagy a fáradtságra fogni, pedig van, hogy egy súlyosabb betegség húzódik meg a háttérben.
A halálokok listáját vezeti és egyre rosszabb
Szív- és érrendszeri betegségek. A betegségcsoport okozta halálozások statisztikai mutatói évről évre egyre rosszabb értékeket mutatnak. Magyarországon az összhalálozás 50 százalékáért ezek a betegségek felelnek. Jelenleg több mint 400 ezer érszűkületes beteget tartanak számon, évente megközelítőleg 30 ezer műtétet végeznek érbetegség miatt, 4000 esetben kerül sor alsó végtagi amputációra. Pedig egy egyszerű boka-kar index vizsgálattal és egy alternatív kezelési módszerrel bizonyítottan javítható az érrendszer állapota.
Ez a 10 legveszélyesebb rákbetegség
Félelem és rettegés lesz úrrá az emberen, ha rákkal diagnosztizálják, mivel a rák gyilkos természete miatt a második legtöbb életet követelő halálos betegség. Ha korán is felismerik és a legújabb kezeléseket alkalmazzák, még mindig nem biztos a gyógyulás.
Több embert öl meg évente, mint a háború
Az ENSZ nemrégiben nyilvánosságra hozott adatai szerint 1,2 milliárd ember folyamatosan küzd a túlélésért. Körülbelül 2,6 milliárd ember számára még a latrina legegyszerűbb „fejlett" formája is hiányzik. A helyzet Afrikában és Ázsia egyes részein a legsúlyosabb.