Kiégés cikkek

Romlik a munkavállalók mentális állapota
Több mint egy éve tart már a koronavírus-járvány, és még mindig nem tudjuk pontosan, mikor kaphatjuk vissza a régi életünket. A bezártsághoz egyik napról a másikra kellett alkalmazkodnunk, a feltöltődést szolgáló utazások, szabadidős programok teljesen kiestek a hétköznapjainkból, a hosszú ideje tartó bizonytalan időszak pedig már nemcsak a magánéletünkre, hanem a munkánkra is erősen rányomja a bélyegét.

5 jel, hogy tönkretesz a stressz
Ugyan már közeledünk a koronavírus-járvány miatt meghozott intézkedések végéhez, ahhoz nem férhet kétség, hogy az elmúlt hetek mentálisan nagyon megterhelőek voltak. Összegyűjtöttük a kiégés jellegzetes tüneteit, ha ezeket tapasztalatod magadon, itt az idő: változtass a dolgokon!

Hogyan legyél mintaanyából boldog anyuka?
Hogyan kerüljük el szülőként a kiégést, vagy épp hogyan változtathatjuk meg a világot napi egy étkezéssel? Ehhez hasonló, mindennapos és egyre többeket foglalkoztató kérdésekben segíthet egy frissen megjelent könyv. Az új kiadó legfőbb törekvése, hogy a ma embereit szólítsa meg: azokat, akik szeretnének válaszokat találni, és új megoldásmodelleket kapni századunk válságaira, legyenek azok személyes vagy globális krízishelyzetek. Íme, egy csak egyetlen példa!

Válsághelyzetek, avagy miért unjuk meg azt, ami van?
Megunjuk a társunkat, elegünk van a munkánkból, egyszerűen azt érezzük, hogy valami másra vágyunk. Változtatni szeretnénk, ám egy darabig toporgunk, halogatunk, mire végre továbblépünk. Miért következik be időről időre, hogy megunjuk azt, ami van?

Futóbolondok, avagy a sportoló is kiéghet
Tény, hogy minél többet sportol valaki, annál kisebb az esélye a munkahelyi kiégésre és ritkábban szenved depressziótól. De mi a helyzet azokkal, akik épp a sportban érzik a motiváció elvesztését? Megelőzhető-e a kiégés?

Fogytán az életereje? Tesztelje le!
A következő 26 kérdésre adott válaszból kiderülhet, hogy mennyire érinti önt a burnout – kimerültség, kiégés – problémakör. A kérdések a leggyakoribb kimerültség/kiégés-tüneteket, érzéseket érintik.

Új népbetegség világszerte: a kiégés!
Ha kiégésről van szó, a szakemberek már népbetegségről beszélnek. Az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) egyik legfrissebb felmérése szerint a kiégés (burnout) 2030-ra első helyen fog állni a leghalálosabb betegségek között, megelőzve a szívinfarktust és az AIDS-t is. A betegségnek gazdasági hatásai is jelentősek, Nagy-Britanniában 4 millió, az USA-ban pedig 550 millió munkanap vész el (az összes munkavállalóra vetítve) a kiégés miatt.