Méz cikkek

Mit ne együnk cukor helyett?
Cukor helyett már számos alapanyagot választhatunk a boltok polcairól, ám ha valakinek inzulinrezisztenciája vagy cukorbetegsége van, akkor nem árt tisztában lenni azzal, hogy mely termékeket nem érdemes választania a cukor pótlására.

Tényleg csodaszer? Erre jó a mézes fokhagyma!
Nagyanyáink ősi gyógymódjai közt tartjuk számon a mézes fokhagymát. Tudjuk, hogy egészséges, ám lenyelni mégis körülményes, főleg ebben az ízkombinációban. Íme egy egyszerű módszer, hogy miként lehet a fokhagymát megszelídíteni, és csemegévé változtatni!

A világ legegyszerűbb egészséges vacsorája!
A hétköznapi vacsorákkal szemben az a legfőbb elvárás, hogy gyorsan elkészüljenek. Aki viszont nem akar mindig szendvicset enni, az ezt a receptet imádni fogja! Minimális szénhidrát, maximális íz!

Süssünk és nassoljunk egy kis müzlis csemegét!
Ennek az egészséges finomságnak az elkészítéséhez nem kell semmi hókuszpókusz. A hozzávalókat egy bioboltban is beszerezhetjük. Hagyományos liszt és tojás nélküli csemege, az ezekre érzékenyek kedvencévé válhat. Almával kiegészítve remek tízórai.

Városi méhészet Budapest közepén
Városi méhészetet hoz létre egy német alkotópáros idén nyáron Budapesten. A társadalmi és művészeti kísérlethez bárki csatlakozhat, akit érdekel a mézkészítés, a projekt végén pedig múzeumot hoznak létre a méheknek. Az érdeklődőket június 5-én, szerdán 19 órától a Lumen Zöldség és Közösségi Szolgáltatóban várják beszélgetésre és városi méz-kóstolásra.

Méz a szépségért és erotikáért-házi kencékkel
A gyógyító és megelőző hatás vitathatatlan, de az erotikus hatását sokan kétlik. Jó tudni, hogy az elrágcsált lépes méz gyógyítja a szájüregi fertőzéseket, erősíti a fogínyt. Teában, vízben feloldva megszünteti az orrdugulást. Az ázsiai népek szerint a méhviasz megakadályozza az öregedési folyamatokat és az impotenciát.

Isteni Mézes sütemények karácsonyra!
Az isteni fahéj, gyömbér és a méz illata a karácsonyra, a szeretet ünnepére emlékeztet. Ha éppen finom rágcsálnivalóra vágyna a család, szerezzünk nekik örömet, - ezzel együtt egy kis melegséget is varázsolhatunk az otthonunkba.

Szépülj és gyógyulj méhpempővel!
Az utóbbi évszázadokban a méhpempő használata rendkívül ismert lett. Először a méhészek mutattak rá a méhpempő emberekre és állatokra gyakorolt hatására, pedig már Amerika őslakói, az inkák is ismerték. Ők testi és szellemi frissítőként használták, valamint kozmetikai célokra.

Méz, a legfinomabb folyékony gyógyszer!
Nincs még egy olyan gyógyszer, ami annyiszor folyt volna le a torkunkon életünk során, mint a mézes tea. Nagyanyáink és anyáink nagyon jól tették - illetve teszik -, hogy legyengült szervezetünkbe nagy mennyiségben öntik ezt a folyékony orvosságot:

Most nagyon vigyázz a tüdődre !
Ősszel a legérzékenyebb a tüdőnk, ilyenkor különösen kell figyelnünk a megfázás, a köhögés, a torokfájás és hasonlók megelőzésére. A hörghuruttal, tüdőgyulladással vagy tüdőtágulással küzdő embereknek ilyenkor a szokásosnál is több óvintézkedést kell tenniük, hogy a probléma súlyosbodásának esélyét a minimumra csökkentsék.