Életforma.hu


Nem csak a magyarok stresszelnek

Nem csak a magyarok stresszelnek 

Az egészséges munkahelyen kezelik a stresszt! –  ez a mottója annak a napokban elindult és két éven át tartó átfogó európai kampányának, amelyet a munkahelyi stressz okozta problémák jobb kezelésére indítottak útnak. Európában a munkahelyi átszervezés és a munkahely megőrzésével kapcsolatos bizonytalanság kelti a legnagyobb félelmet a munkavállalókban. Holnap meghirdetik a munkahelyi stressz enyhítése terén leginkább bevált európai gyakorlatok, eljárásmódok vetélkedőjét.
Büntetésből nyuszifület adtak az alkalmazottra

Büntetésből nyuszifület adtak az alkalmazottra 

Kártérítés megfizetésére és bocsánatkérésre kényszerült a Kanebo japán kozmetikai cég, amiért büntetésképpen nevetséges jelmezek viselésére kötelezte egy eladóját.

A stresszt okoljuk a betegségekért 

A stressz tehet leginkább a rövidebb életről, a stressz miatt alakulnak ki bennünk a rettegett betegségek – ezt gondolja a magyar lakosság jelentős része. Miközben nagyon sokan tisztában vannak a helytelen életmód következményeivel, a magyarok közel harmada semmit nem tesz egészsége megőrzése érdekében – állapította meg a CIG Pannónia megbízásából készült országos kutatás.
Az sem mindig boldog akinek van munkája

Az sem mindig boldog akinek van munkája 

Hiába örülnének sokan, ha lenne munkájuk, egy friss kutatás szerint azok sem boldogok, akiknek van. Sok a panasz a kollégákra és a főnökökre, és a megbetegedésen túl egyre több az abszurd kifogás a hiányzás indoklására.
Sokat dolgozol és állandóan beteg vagy? Ez áll a háttérben!

Sokat dolgozol és állandóan beteg vagy? Ez áll a háttérben! 

A túlzott stressz a második leggyakrabban előforduló munkához köthető egészségügyi probléma, amely a munkahelyi hiányzások 50-60 százalékának hátterében áll. Egyszerre beszélhetünk tehát komoly egészségügyi és gazdasági problémáról.
A depresszió lesz a munkaképtelenség legfőbb oka

A depresszió lesz a munkaképtelenség legfőbb oka 

A munkahelyi egészségfejlesztés célja, hogy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb emberek dolgozzanak egy empatikus légkörű, korszerű munkahelyen. A megfelelő fizikális, mentális és lelki kiegyensúlyozottság eredményeként már rövidtávon elkerülhető a tartós stressz, nő a dolgozók lojalitása, és munkájuk hatékonysága- ismertette dr. Sztancsik Ilona, az Oxygen Medical foglalkozás-egészségügyi szakorvosa.  
A munkahelyi stressz tesz minket beteggé?

A munkahelyi stressz tesz minket beteggé? 

Az Egészségügyi Világszervezet szerint a munkahelyi egészségvédelem a 21. század egyik legfontosabb egészségfejlesztési területe. A munkahelyi stressz a 21% népbetegsége, európai vezetők szerint már problémát jelent a vállalatoknál. A munkahelyi egészségfejlesztő programokat az Egyesült Államokban és Nyugat-Európában a vállalatok beépítették működésükbe, hiszen általa drasztikusan csökken a betegszabadságok száma és az egészségügyi ellátás összege, növekszik a munkavállalók hatékonysága. A munkavállalók pedig egészségesebbek, mind lelkileg és testileg.
Így lehet csökkenteni a munkahely stresszt

Így lehet csökkenteni a munkahely stresszt 

Azokon a munkahelyeken, ahol megengedik a dolgozóknak, hogy magukkal hozzák kutyáikat, az alkalmazottak sokkal elégedettebbek és kevésbé stresszesek.