Facebook hozzászólás
124

Hogyan igazodjunk el a gimnasztikailabda-méretekkel kapcsolatban?

Köztudott, hogy az ülőmunka és a mozgásszegény életmód mennyire káros. Nem győzik hangsúlyozni a szakemberek, hogy megelőző intézkedésekkel, praktikus gyógyászati segédeszközökkel, például gimnasztikai labdával rengeteget tehetünk ellene.

Gimnasztikai labda megelőzésre

Az általános irodai székek nem tudnak ideális tartást biztosítani. Ugyanakkor a legtöbben észre sem vesszük, hogy egész nap görnyedünk. Sajnos ezek együttes kombinációja könnyen derék- és hátfájáshoz vezethet. Ennek megelőzése érdekében megoldást jelenthet, ha irodai székünk mellé beszerzünk egy, a Rehaker.hu-nál kapható gimnasztikai labdát

A praktikus gyógyászati eszközök széles felhasználási körben használatosak. A gyógytornászok előszeretettel ajánlják tartásjavítás céljából, valamint a hát- és gerincpanaszok enyhítésére. Napjainkban már munkahelyi használatuk is gyakoribbá vált, javarészt az irodai és informatikai munkakörök esetén. Remek választás például a Thera-Band tartásjavító, izomfejlesztő eszköz, mely az egyensúlyozás, rugózás révén segíti a gerinc védelmét és a porckorongok rugalmasságát. 

A labda segít a megfelelő pozíció fenntartásában, illetve nem engedi a törzs izmait elernyedni. Az általa végezhető gyakorlatok egyszerűen hozzáigazíthatók az edzettségi szinthez és a meglévő panaszokhoz. 

Ülés során az volna ideális, ha a medence ugyanabban a helyzetben lenne, mint álláskor, ettől eltérően ugyanis plusz terhelés nehezedik a gerincre és a környéki izmokra. 

Hogyan határozzuk meg az optimális méretet? 

A nem megfelelő ülőpozíció okozta panaszok elkerülésére érdemes egy gimnasztikai labdát beszerezni. A kiválasztás során ügyelnünk kell arra, hogy a testmagasságunkhoz mérten kell meghatározni az ideális átmérőt. Egyedül így alkalmazható hatékonyan és biztonságosan. 

A legkisebb labda 45 cm átmérőjű, mely leginkább a 139 cm alatti gyerekeknek javasolt. Míg a legnagyobb 85 cm-es átmérővel rendelkező labda a 186 cm felettieknek ajánlott. 

Ezek az eszközök rengeteget segíthetnek a helyes ülőpozíció megteremtésében. A gyógytornászok már jó ideje alkalmazzák számos mozgásszervi panasz, rendellenesség esetén. Igen sokrétű a felhasználási területük, használatosak hátfájás megelőzésére, törzserő fejlesztésére, rehabilitációs torna eszközeiként a sérüléseket követően.

Szakszerű alkalmazásuk körülményei 

A labdán való üléskor egyenes háttal és talpunkat teljes felülettel a földön tartva kell elhelyezkedni, ezáltal egyenletes súlyeloszlást biztosíthatunk. A térdek a csípő szintjén vagy picit alacsonyabban helyezkedjenek. Optimális a pozíció, ha egy képzeletbeli függőleges vonalat át tudunk húzni a csípő, a váll és a fülön keresztül. 

Az átlagosnál nagyobb testtömeg esetén válasszunk a testmagasságunkhoz passzolónál eggyel nagyobbat. 

Érdemes lecserélnünk irodai székünket egy gimnasztikai labdára, hogy elejét vehessük az ülőmunka okozta káros hatásoknak!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

Egyéb

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!