Facebook hozzászólás
2 109

B-terv

Bombera Krisztina: „Kerülöm a nyertes-vesztes játszmákat.”

Mindenki életében vannak olyan időszakok, amikor a jól bevált dolgaink már nem működnek, újra kell tervezni őket. Megváltoztatni az irányt, elengedni régi szokásokat, belevágni új tervek megvalósításába. B terv című rovatunkban ismert magyar emberek vallanak a nagy váltásaikról. Bombera Krisztina újságíró, műsorvezető mesél nekünk.

Törékeny nő, akinek hangjára mindenki felfigyel. Okosan kérdez, empátiával közelít emberi sorsokhoz, műsorvezetőként minden helyzetben megállja a helyét. Bombera Krisztina, az ATV műsorvezetője már gyerekkorában megtanulta az alkalmazkodás művészetét, ami sokat segített újságírói munkájában. Nemcsoda, hogy az elmúlt másfél év változásokkal teli időszakában is könnyedén vette az akadályokat.

Bombera Krisztina
(Fotó: Kántor Kata)
Ha visszaemlékszel a gyerekkorodra, mi volt az első helyzet, amikor nem az történt, amit te szerettél volna? Mennyire vésődött be ez az emlék az agyadba? Érzéseidbe? És befolyásolta a felnőtté válásodat?

Nem egy konkrét történetet mesélnék most el. Általános élményem van arról, hogy gyerekkoromban valami nem abba az irányba ment, mint amerre én szerettem volna. Nekem kellett sokszor alkalmazkodom. Anyukám és apukám is erős karakterek voltak, rengeteget utaztunk, kirándultunk, de mi gyerekek alapvetően azt csináltuk, amit ők akartak. Utólag ajándékként fogom fel mindezt. Megtanultam, hogy élvezzem és a legjobbat hozzam ki a magam számára abból, ami lesz és ami nem az, amit esetleg elterveztem, vagy amit ki sem találtam, mert tudtam, hogy helyettem mások fognak dönteni. Utazó újságíróként nagyon sok előnyét tapasztaltam meg annak, hogy könnyen alkalmazkodom, tudok örülni annak, ami van és nem azután vágyakozom, ami nincs. Engem bármikor, bárhova ledobtak, mindig feltaláltam magam.

Szüleid hogyan kezelték a változást? Mit tanultál tőlük?

A szüleim sem voltak tervezős alkatok. A kommunizmus alatt nőttem fel, elsőgenerációs értelmiségi orvos szülőkkel egy lakótelepen. Nem volt perspektívánk, nem volt olyan családi háttér, amelyben láthattuk volna, hogy A-ból B-be hogyan fogunk eljutni. Fel sem merült, hogy mi úgymond anyagilag visszük valamire. Éppen ezért mindig a mának éltünk.

Az akkori világban nagyon sokan éltek így. Manapság viszont tudatosság, előre tervezés nélkül nem igen lehet meglenni.

Én azért ezzel a stratégia nélküli élettel egész jól kihúztam pár évvel ezelőttig. Újságíróként, később közszereplőként semmit sem terveztem előre. Egyedül a gyerekvállalás időpontja volt tudatos döntés az életemben A szakmaválasztásban sem voltam tudatos, az egyetem után váratlanul belecsöppentem a médiába, kaptam ajánlatokat, örültem nekik, elfogadtam őket. Lett, ami lett. Viszont, ha már belekerültem egy helyzetbe, ott maximálisan igyekeztem teljesíteni. Az éppen adott feladataimat mindig nagyon komolyan vettem.

Mi változott pár évvel ezelőtt?

Életemben először elkezdtem jobban vigyázni magamra. Talán mindez a koromnak köszönhető. Fizikailag már nem bírom annyira a megterheléseket, vigyáznom kell az egészségemre. Rájöttem, hogy gondolnom kell arra is, mennyi pénzt teszek félre olyan időszakokra, amikor nem lesz erőm olyan sokat dolgozni, vagy nem lesz annyi munkaajánlatom. Eljön majd az az idő, amikor a gyerekeimnek is nagyobb szüksége lesz rám, vagy arra, amit adni tudok nekik. A Start című reggeli műsort is emiatt hagytam abba, már csak néha helyettesítem a kolléganőimet. Ötven felé közeledve nem bírom tovább a kevés alvást, ez az egészségem rovására mehet, amit nem szeretnék.

Térjünk vissza még egy kicsit a múltba. A pályaválasztáskor az lett belőled, amit az érettségi idején elterveztél? Újságírónak készültél?

Dehogyis. Sokáig nem is volt otthon tévénk, nem voltak újságíró példaképeim, azt sem tudtam, hogyan dolgozik egy újságíró. Érdekeltek dolgok, érdekelt a bölcsészet, ezért a bölcsészkarra felvételiztem angol-magyar szakra, de elsőre nem vettek fel. Teljesen véletlenül pár hét alatt jött egy ajánlat, hogy kimehetek Kaliforniába egy családhoz dolgozni, amivel éltem is. Egy évet töltöttem az Egyesült Államokban, sorsfordító időszak volt ez az életemben. Amikor hazajöttem, adta magát, hogy angol-amerikanisztika szakon tanuljak tovább, mert ez érdekelt. Néhány év elteltével az egyetemen már éppen untam egy kicsit ezt a két szakot, amikor egy barátnőm felhívta a figyelmemet a média szakra. Vele együtt felvételiztem és mivel akkor már egy világot látott, angolul jól beszélő lány voltam, felvettek. György Péter irányítása alatt egy nagyon jó csapat jött össze a média szakon, amikor beindultak a kereskedelmi tévék Magyarországon, minket is beajánlottak gyakornoknak a TV2-höz. Belecsöppentem a tévézés világába, s ha már ott voltam, teljes erőbedobással teljesítettem.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

Egyéb

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!