A nyuszi nem játék! Ne vegyél húsvétra nyuszit a gyereknek!
Csak az fogjon nyúltartásba, aki tud és akar is gondoskodni a tapsifülesről akár egy évtizeden át – figyelmeztet a Fővárosi Növény és Állatkert.
Régi hagyománya van annak, hogy húsvétkor nyuszi érkezik az olyan családokhoz, ahol gyerekek vannak. Sok családban generációk óta él az a szokás, hogy húsvétkor nyuszit vásárolnak a gyerekek kedvéért. Ez önmagában nem is lenne baj, ha ezt követően éveken át felelős módon viselnék gondját az ilyenkor beszerzett állatoknak. Gyakori azonban, hogy a nyúltartásba a húsvét apropóján, hirtelen támadt lelkesedésből fognak bele: ilyenkor jellemző, hogy a buzgalom egy idő után alábbhagy, s hamar kérdésessé válik a nyuszi további sorsa.
A nyúltartás sok örömet okozhat gyereknek és felnőttnek egyaránt, de sohasem szabad megfeledkezni arról, hogy élő, érző állatról van szó, akinek megvannak a maga igényei. Így, aki nem tud felelősséggel gondoskodni róla, legjobb, ha egyáltalán nem vásárol sem nyulat, sem más házikedvencet.

Felelős állattartás, felelős nyúltartás
Az állattartás felelősség, az állattartó kötelessége, hogy az állatnak a jó gazda gondosságával viselje gondját. Ezért, ha valaki társállatot szeretne tartani, mindenekelőtt alaposan át kell gondolnia, hogy valóban tud-e felelős módon gondoskodni róla. Őszintén mérlegelnie kell a saját indítékait, hogy pontosan miért is szeretne állatot tartani, és hogy ezek az indítékok mennyire tartósak. És meg kell fontolnia azt is, hogy tudja-e vállalni az állattartással járó életmódváltozást. Például egy nyúl akár egy évtizedig is élhet, és már előre tudni kell, hogy ki gondoskodik majd róla, ha a család nyaralni megy.
A mérlegelés része kell legyen az állat életével, igényeivel kapcsolatos alapos előzetes tájékozódás, ismeretszerzés. Hiszen a megfelelő gondoskodáshoz nemcsak elhatározás vagy állatszeretet kell, hanem megfelelő ismeretek is arról, hogy az adott állatnak mire van szüksége. Ma már magyar nyelven is rengeteg szakirodalom érhető el akár könyvekben, akár az interneten is a különféle társállatok tartásáról, gondozásáról.
forrás: Állatkert
Ezt is olvasd el:
- 2 húsvéti tojásos finomság, amit érdemes elkészítened idén
- Különleges húsvéti szokások a világ minden tájáról
- Simogass egy nyuszit, de nem otthon!
Hozzászólás zárolva.