A vágtázó próféta
A csillagászat kandidátusa, a Vágtázó Halottkémek hazai együttes szövegírója, a László Ervin vezette Közös tudatmezők kutatására szerveződött csoport munkatársa.
Az élő világegyetem címmel háromszáz oldalas tudományos értekezést adott közre. Egyik méltatója, Szilágyi Ákos enciklopédikus műnek nevezte a könyvet. A szerző Grandpierre Attila.
– A honlapján található, rendhagyó életrajzában költőnek, írónak, csillagásznak, dalszövegírónak és számos tudományos társaság tagjának nevezi magát. Melyiket tartja a legfontosabbnak?
– Mennyire tartsam magam a válaszban a szokásos keretekhez?
– Ne tartsa!
– Az élet célját, értelmét, motorját keresem és azt a módot, hogy ezt minél többen megismerjék, s meg is valósítsák.
– Ez a (küldetés)tudat mikor alakult ki önben?
– Úgy tizenhat-tizenhét éves koromban. Emlékszem, épp befordultam a … utca sarkán és szinte belém csapott a felismerés, hogy nekem írnom kell az élet értelméről. Tudtam, éreztem, hogy erre emlékezni fogok, s így is lett. Az élő világegyetem könyve ennek a jegyében született.
– Ki is pipálta a feladatot?
– Távolról sem. Hátravan egy filozófiai és társadalomfilozófiai megközelítés megvalósítása, továbbá már a könyv írása közben is jelentkezett a mondanivaló matematikai-logikai bizonyításának igénye, lehetősége.
– Egyik méltatója profetikus műnek nevezte a könyvét, én természettudományos költeménynek. Mennyi idő alatt írta meg?
– Mint mondtam, már kamaszkorom óta rendszeresen leírtam az ilyen irányú gondolataimat, kisebb tanulmányok is megjelentek már, de úgy két éve éreztem, hogy eljött az idő. Szerencsére nem tudtam megegyezni a kiadóval, így a már megírt háromszáz oldal tovább érlelődött, s ebben a két évben végeztem el a legfontosabb számításokat, s jutottam ez év elején arra a gondolatra, hogy próbáljak közérthető, nem kifejezetten szakmai köröknek szóló könyvet írni. Az első fejezet, amely a természetes világlátást ismerteti, bármely kor, bármely kultúra számára befogadható.
– Saját maga szempontjából mit kapott ettől a munkától?
– A könyv megírása óta az élet szinte minden kérdéséhez tisztábban, mélyebben, megalapozottabban tudok fordulni. Azt, hogy az ember és a világegyetem között bensőséges viszony van, eddig is tudtam, de most ezt is más szempontból érzem át.
Hozzászólás zárolva.