Facebook hozzászólás
230

Óvodai beszoktatás

Az óvodai beszoktatás folyamata és a nehézségek

Szeretnéd tudni, hogy mi az óvodai beszoktatás menete, folyamata és annak nehézségei. Akkor ezt a cikket neked írtuk! Kattinst és tudj meg minden erről!

Az óvoda megkezdése egy hatalmas mérföldkő mind a gyermek, mind a szülő életében. Sokszor sajnos nem megy zökkenőmentesen a beszoktatás, sokszor adódnak nehézségek, így megnehezítve a mindennapi életet. Hacsak korábban nem járt a gyerkőc bölcsibe, akkor bizony egy teljesen új fejezetről van szó a család életében. Lássuk a folyamatot, illetve annak nehézségeit!

Az óvodakezdés

Az óvodai beszoktatás az egész család számára kihívást jelent, hatalmas mérföldkő, hiszen a szülő és a gyermek elválik egymástól, már nem csak az anya és az apa felelős érte. Kétségkívül nagy próba ez mindenkinek, de vajon hogyan könnyíthető meg mindez, hogyan érdemes elkezdeni járni az intézménybe?

Tervezzük meg a beszoktatást!

A leendő ovisok számára az ovis lét egy beszoktatással kezdődik. Minden helyen más, hogy mire van szükség, mi a terv, mi a menet, azonban mindenképpen fontos tudni, hogy ennek jelentősége megkérdőjelezhetetlen. Lényeges kérdés, hogy a lurkó korábban járt-e bölcsibe, hiszen ebben az esetben jóval egyszerűbb dolgunk lesz. Viszonylag rövid idő alatt megszokja az új környezet, a szülőtől való távollétet. Ellenkező esetben azonban sokszor probléma lehet, hogy a gyermek nem érti, hova megy anya és apa. Az új emberek, az óvónők, a környezet és az új szabályok hatalmas változást jelentenek majd a számára, így nem árt már előtte hozzászoktatni a változásokhoz.

A beszoktatás menete

Mindenképpen érdemes észben tartani, hogy minden gyermek más és más. Akadnak lurkók, akik könnyebben megszokják az újdonságokat, vannak viszont olyanok, akik visszahúzódóak, így velük lehet némi gond a nap folyamán. A változás mindenki számára nehéz, hiszen még felnőttként is így éljük meg, nem várhatjuk el a kicsiktől, hogy azonnal megszokják. Nem kell aggódni, mindegyik hozzá tud szokni az új helyzethez.

Az ovis év szeptember 1-jén kezdődik, azonban nem mindenki ekkor kezdi meg a beszoktatást. Fontos, hogy az óvónő elegendő figyelmet szenteljen az új gyerekeknek, így nem mindenki egyszerre kezdi meg. Szeptember és október hónapok folyamán szépen lassan történik meg a dolog, így érdemes felkészülni arra, hogy nem biztos az azonnali sorrakerülés.

Két lehetőség van, az egyik a gyors beszoktatás, ahol a szülő minimálisan vesz részt benne. A másik az, ahol a felnőttek is segítenek abban, hogy a kicsik ne érezzék annyira az elszakadást. Mindegyiknek van előnye és hátránya, nekünk kell eldönteni, hogy időben mit engedhetünk meg magunknak.

Összegezve

Fontos tehát, hogy tervezzük meg előre a beszoktatást, hiszen nagyon nem mindegy, hogyan állunk oda szeptember 1-jén az intézmény ajtajába. Érdemes minden szükséges eszközt beszerezni, szett ovis ágyneműből mindenképpen szükséges, emellé nem árt pár kiegészítő, a gyermek kabalája, meleg ruha és cipő, illetve váltóruha egyaránt. Ha minden megvan, akkor talán könnyebben megy majd a hozzászoktatás az ovis léthez.



Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!