Boldog, aki mosolyog!
A mosoly jótékony hatásai jól ismertek mindenki számára, mégis keveset használjuk arcizmaink ezen mozgását. Lássuk, miért is jó mosolygósnak, optimistának lenni!
Biztosan ismernek a környezetükben olyan személyeket, akik állandóan mosolyognak, lendületesek, jól veszik az élet akadályait. Tele vannak életerővel, segítőszándékkal, jóakarattal. Az ő titkuk a hozzáállásban rejlik. Ők képesek meglátni a jót mindenben, s képesek tartósan odafenn járni. A humor a fő fegyverük, egy mosollyal képesek elintézni nagy konfliktusokat is. Sokszor egy vicc, egy poén, egy kis játékosság segít elkerülni a nagy gondokat.
Lessük meg ezeknek, az embereknek a titkát, és kövessük őket!
A humornak, a nevetésnek és a pozitív hozzáállásnak az egészségre gyakorolt jótékony hatását egyre több szakember hangsúlyozza, ugyanis biokémiai vizsgálatok igazolják, hogy a humorra nyitott egyének szervezete ellenállóbb a különféle kórokozókkal és a stresszel szemben, továbbá kevésbé érzékenyek a megfázásra is, mint pesszimista, kedélytelen társaik. A nevetésnek feszültségoldó, sőt fájdalomcsillapító hatása is van. A nevetés a vérben jótékony folyamatokat indít el, a falósejtek és az antitestek számát növeli. A mosoly fokozza a boldogsághormon termelődését, segít a testi fájdalom elviselésében, az allergia leküzdésében is hatásos. Néhány kutató azt állítja, hogy derűvel még a kilóktól is könnyebben megszabadulni. A jó kedély fogyasztó hatása azonban még nem bizonyított.
Amerikai kutatók azt a felfedezést hozták nyilvánosságra, hogy az optimista emberek élete jóval egészségesebb és hosszabb, mint pesszimista társaiké. A tudósok 447 pácienst figyeltek meg: a hatvanas években megrajzolták személyiségjegyeiket, majd harminc évvel később betegségeik történetét vették górcső alá.
A bús emberek esetében sokkal több fizikai, egészségügyi gond jelentkezett, életük, mentális és fizikai állapotuk sokkal rosszabb volt, mint derűlátó társaiké. A végső következtetésük, hogy az optimisták hosszabb életet élnek, mint pesszimisták.
Az egyik professzor szerint tanulmányaik csak azt bizonyítják, hogy rendkívül fontos a hozzáállás. A tudós szerint az, ahogyan felfogjuk és értelmezzük a körülöttünk történteket, meghatározza életünk hosszát, és minőségét.
Hozzászólás zárolva.