ERRŐL SZÓL MAJD A "12 ÓRA" CÍMŰ KISFILM A RICHTER TÁMOGATÁSÁVAL
Mit is él meg egy stroke beteg?
Mit is él át pontosan az az ember, aki stroke-ot kap? A háziorvosi rendelők várójában mindig megnézem azokat az információs plakátokat, melyek felsorolják azokat a jellegzetes tüneteket, amiket ilyen esetben produkál a páciens. Ezek így, egy külső megfigyelőnek is elég riasztónak tűnnek, de milyen lehet mindezt belülről, valóban megélni? Baji Anikó Katalin sürgősségi betegosztályozási és egészségügyi médiakommunikációs szakember erről készül „12 óra” címmel filmet forgatni a Richter Anna Díj milliós támogatásának segítségével.
A sürgősségi betegellátás különleges profizmust és pontosságot igénylő feladat, az életmentés művészeinek összehangolt munkafolyamata. Összpontosítás nélkül a súlyos állapotban kórházba szállított betegek túlélési esélyei csekélyek lennének.
Baji Anikó Katalin sürgősségi betegosztályozási és egészségügyi médiakommunikációs szakember azt vallja, hogy ebben a kiszolgáltatott helyzetben is a megfelelő kommunikáció a gyógyítás sikerességének egyik kulcsa.
A beteg tájékoztatása és visszajelzéseinek értelmezése bármilyen nehéz feladat is, nem lehetetlen, kellő szaktudással és kreativitással az ellátást végző szakszemélyzet képes lehet rá.
A „12 óra” projekt autentikus környezetben, az Uzsoki Utcai Kórház támogatásával egy olyan filmet kíván készíteni, amely egyedülálló módon, a beteg szemszögéből mutatja be a stroke gyanújával kórházba szállított, és a sürgősségi ellátásban részesülő páciens helyzetét. Az átélt tehetetlenség, kiszolgáltatottság és félelem érzését megjelenítő videó nem titkolt célja, hogy felhívja a társadalom figyelmét a megelőzés fontosságára, a beteg helyzetébe ültetve nézőit, s rávilágítson a betegség kialakulására és természetére is.
Szily Nóra zsűritag, újságíró és pszichológus, aki a díjazott kilétének felfedése előtt minden segítő szakmában értünk dolgozó iránt kifejezte háláját, kommunikációs szakemberként is bravúrosnak találja Anikó ötletét.
„Egyelőre el sem tudom képzelni, hogyan kivitelezhető egy ilyen grandiózus ötlet, mint egy film, ahol a beteg szemével látunk, de Anikót megismerve nincs kétségem, hogy ha valakinek, akkor neki ez sikerülni fog! Izgatottan várjuk a végeredményt!”
A Díj az egészségügyieket támogatja
Több mint húszezren vettek részt a Richter Anna Díj közönségszavazásán, ahol a közönségdíj sorsáról dönthettek a szavazók. A hiánypótló kezdeményezés az egészségügy, oktatás és gyógyszerészet területein dolgozó nők és csapataik kreatív ötleteinek megvalósítását tűzte ki célul, melyek jobbá teszik a hivatásukat gyakorlók, pácienseik és diákjaik életét.
A Richter összesen 20 millió forinttal támogatja az öt nyertes csapatot, mely összeget a díjazottak a pályázataikban kidolgozott projektek megvalósítására fordítanak. A gyógyszergyár a rendkívüli helyzetre való tekintettel a márciusi díjátadó gálát elhalasztotta, és az aktuális körülményekhez alkalmazkodva májusban virtuális díjátadót hirdetett.
„Úgy érezzük, ezekben az időkben még inkább fontos, hogy a figyelem és az elismerés fókuszába kerüljenek az orvosok, egészségügyi dolgozók, pedagógusok és gyógyszerészek, akik most vállukon viszik a világot, gyógyítják a betegeket, oktatják gyerekeinket, és próbálnak megoldás találni erre az ismeretlen kihívásra.” – mondta Beke Zsuzsa, a vállalat kommunikációs vezetője
Nézzétek meg Baji Anikó videóját itt.
Hozzászólás zárolva.