Facebook hozzászólás
761

TÁPANYAGPÓTLÁS

Ne szenvedj a fájdalmas menzesztől!

Alapfeltétele a női termékenységnek a rendszeres menstruáció. Ennek ellenére még mindig rengeteg tévhit kering azzal kapcsolatban, mi is számít rendszeres menzesznek, hány napos egy ciklus, és mit lehet tenni a menstruációs zavarok ellen. Dr. Angyal Géza szülész-nőgyógyász segít eligazodni.

Abban az esetben is a vitaminkészítmény jelenthet megoldást, ha a cél nem a várandósság, csupán a menzesz rendszerezése. Ebben az esetben is ugyan azok a feltételek kell, hogy teljesüljenek a készítmény esetében.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Tévhitek a várandós vitaminokról

Terhes anyuka egy gyerekruhával, Kép: pexels
Kép: pexels

Nagyon sok tévhit kering a köztudatban a különböző támogató szerekkel kapcsolatban. A terhesvitaminok egyik leginkább elterjedt – úgymond – mellékhatása sok ember szerint az, hogy a többlet tápanyag bizony hatalmas babákat eredményez. Hogy ebből a hiedelemből mi az, ami igaz, arról dr. Angyal Géza szülész – nőgyógyász beszélt a ratkotunde.hu-nak.

Rendszeres, de nem igazi

Fontos kiemelni, hogy létezik a rendszeres “menzesz”, mely azonban semmi esetre sem jelenti azt, hogy valóban minden rendben. Ez a fogamzásgátlókkal beállított vérzésre igaz, hiszen ebben az esetben nem igazi ciklusról van szó, sokkal inkább egy megvonásos vérzésről, mely leegyszerűsítve azért következik be, mert a test nem kapja a hormonadagját, melyet a tabletta tartalmaz, és azért marad abba, mert a hormonok újra bejutnak a szervezetbe. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a tabletta nélkül is minden rendben lenne, sőt, a fogamzásgátlók sok esetben elfedik azokat a gondokat, melyek végül meddőséghez vezetnek – mondja szakorvos.

Betegség?

Leírni is sok lenne azt a számtalan betegséget és eltérést, melyek okozhatnak menstruációs zavarokat. Hiszen ide sorolható a túl hamar, vagy túl sokára érkező vérzés, a túl kevés vagy éppen túl sok ürülő vér, az erős görcsök, vagy a vérzés idejének elhúzódása. Éppen ezért, ha úgy érzi, nem megfelelő a menzesze, akkor amellett, hogy odafigyel a tápanyagbevitelre, mindenképpen keresse fel kezelőorvosát is.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!