„Nem bírok élni szex nélkül!”
Számukra a leghatásosabb gyógyír minden bajra a szex. Ezt „használják” testi, lelki fájdalmakra, stresszre, feszültségre. Egész életük a szexualitás körül mozog, úgy szervezik napjaikat, hogy a testi érintkezés semmiképpen se maradjon ki a programból. Szenvedélybetegség ez, vagy csak túl nagy szexuális étvágy?
Mint minden szenvedélybetegségnél, a szexfüggőségnél is ott van a kritikus pont, ahol az illető elveszti önuralmát, és már csak a kívánt anyag vagy cselekedet irányítja gondolatait. A határt persze a szakértők sem tudják teljesen pontosan meghúzni, bár ez esetben, ez maga az aktus.
A szexfüggő emberek többségénél a pszichológusok valamiféle szexuális traumát tárnak fel, ám előfordulhat, hogy egy kapcsolati törés vagy szakítás miatt menekül az illető az ágyba. Ők itt próbálják kiegyenlíteni a szerelmi sikertelenségüket.
Egy felmérés szerint a brit nők 1-2 százaléka szenved ettől a szenvedélybetegségtől, és csak egyre nő a számuk. Többek között köszönhető ez az internet terjedésének is, ahonnan könnyen megszerezhetik szükség esetén az "enyhítő pornóanyagot". Egy pszichológus már meg is alapította a szigetországban a névtelen szexfüggők körét, ahol – hasonlóan az alkoholizmusban szenvedőkhöz – a betegek a többiek előtt mesélhetnek életükről.
Nagy-Britanniában ilyen magas a szexfüggők száma, de Amerikában még többen küzdenek ezzel a problémával. És sajnos egyedül a tengerentúlon léteznek kifejezetten erre szakosodott klinikák, ahol megpróbálják kigyógyítani a pácienseket, állításuk szerint többnyire sikerrel.
Annak, akinek normális szexuális szükségletei vannak, nevethet ezeken az embereken. Nem sokan tudják, hogy az számukra a szex már nem öröm, hanem ugyanolyan függés, mint a drogosoké vagy alkoholistáké.
Sokukat kiveti magából a társadalom, hiszen a betegség odáig fajulhat, hogy kényszeresen az utcán mutogatják, "árulják "magukat.
Hozzászólás zárolva.