LÁSSUK A MEDVÉT!
Sonkás-medvehagymás csónakok
„Anyuéktól kaptunk egy nagy adag medvehagymát. Csináltunk belőle pesto alapot, fagyasztottunk leaprítva és levélben, tettünk el olajba, de frissen is ettünk belőle. Tettünk a szendvicsre és csináltam ezt a csónakot. Füstölt, házi sonkával és medvehagymával. Már sütéskor vonzó az illata, hát még az íze!” Így ajánlja receptjét Somogyi Zoltán Max.
Tészta 12 darabhoz:
- 18 dkg rétesliszt
- 42 dkg sima liszt
- 6 dkg olaj
- 2 dkg só
- 2 dkg cukor
- 32 dkg langyos víz
- 2 dkg friss élesztő
- 1 kk búzasikér (elhagyható)
Töltelék:
- 10 dkg natúr krémsajt
- 2 ek tejföl
- 2 ek joghurt
- 3 ek reszelt, kemény sajt (parmezán)
- 10 dkg házi, füstölt sonka
- 1 marék aprított medvehagyma
Elkészítés:
Puha, rugalmas tésztát dagasztunk, majd lefedve, 30 percet kelesztjük. Keverjük ki a tejfölt, a joghurtot a krémsajttal, majd adjuk hozzá a reszelt sajtot. Vegyük a tésztát három egyforma részre. Nyújtsunk belőle, egy 40 centi hosszú, 20 centi széles lapot. Kenjük meg a krémmel, erre tegyük a felcsíkozott sonka 1/3-át, és a medvehagymát. Tekerjük fel szorosan, majd vágjuk négy egyforma darabra. A csónakok közepébe vágjunk bele egy éles késsel (borotvapenge), de vigyázzunk, hogy ne vágjuk végig. Tegyük előmelegített sütőbe, és 180 C-on süssük szép pirosra. Rácson hagyjuk kihűlni.
Tegyünk pulykasonkát a húsvéti asztalra!
A legtöbb családnál a húsvéti hagyományhoz hozzátartozik a hús, a tojás és a kalács, hiszen már az ünnep neve is a böjt végét jelzi. Nagyszüleinknél a húsvéti főfogást a disznóból készült sonka jelentette, azonban ma mára egyre népszerűbb a pulykahúsból készült főtt-füstölt sonka. Elmondjuk, hogy miért?
Hozzászólás zárolva.