Facebook hozzászólás
274

Szezonális szemproblémák: így óvjuk meg a szemeink egészségét ősszel és télen

Az őszi időszakban rövidebbek a napok, csökken a hőmérséklet, és megnő az esős napok száma. Testünk állapotát talán a leginkább befolyásoló tényező a napsugárzás fokozatos csökkenése. Ez a változás hatással van a hangulatunkra, gyakrabban érezhetjük magunkat melankólikusnak. Testünk fáradékonyabb, hiszen kénytelen alkalmazkodni a változásokhoz, sokszor álmatlanság, ingerlékenység, fejfájás, emésztési problémák gyötrik az embert. A Premium Vision Optika szakemberei összeszedték, hogyan védjük meg a látásunkat a hűvösebb évszakban is?!

Ősszel, és télen a hideg időszakban nem szabad megfeledkeznünk a szezonális szemproblémák megoldásáról, hiszen szemünk egészsége múlik rajta.

A meteorológiai változások, a hőmérséklet és a fény változásai szintén befolyásolják az immunrendszert, szinte tesztelik azt. Nem ritka, hogy a megfázás és az influenza tüneteit vehetjük észre magunkon, amelyek a tipikus szezonális betegségek. A hűvösebb idő ellenére azonban hiba lenne feladni a szabadtéri tevékenységeket. A természetben való kalandozás, a kerékpározás és a négylábú barátokkal való séták tökéletes hangulatfokozók lehetnek ősszel.

Melyek azok a szezonális problémák, amelyekkel ősszel és télen szembe kell néznünk?

A szeptember, az október és a november gyakran optikai zavarok forrásai lehetnek. Az átmeneti hónapok során megjelenő gyakori esőzések és viharok több szempontból is befolyásolhatják a látásunk egészségét, hiszen allergiás reakciókat okozhatnak, illetve károsodást vagy fertőzést a levegőben előforduló törmelék miatt. Az extrém szélviszonyok pedig kiszáríthatják a szemeinket.

A szezonális szemproblémák ősszel és télen jelentkeznek

A magas és az alacsony hőmérséklet egyaránt árthat a látásunknak, az ősz ilyen szempontból pedig talán az egyik legkiszámíthatatlanabb időszak. Vannak, akik a fagyos hőmérsékletben azt tapasztalják, hogy szemük könnybe lábad, esetleg csíp. Az allergiások számára az ősz sem nyújt menekvést, hiszen a változó időjárás miatt a pollenszám még mindig magas lehet, a tüneteket azonban szemcseppekkel könnyedén enyhíthetjük.

A kevesebb napsütéses óra következtében többet vezetünk sötétben, és többet dolgozunk mesterséges fénynél is. Ekkor szoktuk sokan azt érezni, hogy romlott a látásunk, pedig csak arról van szó, hogy a fényviszonyok megváltozása miatt sokkal nehezebben kompenzál a szem.

Ha ezek a panaszok tartósan fennállnak, és kellemetlenséget okoznak a mindennapjaink során, abban az esetben tanácsos szemvizsgálaton részt venni, hogy megbizonyosodjunk arról, ténylegesen csak a szezonális problémák okozzák ezeket.

A szezonális szemproblémák mellett ezekre is figyelj oda:



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!