Útipatika: ezeket a gyógyszereket vigyük magunkkal nyaraláskor
Amikor izgatottan készülünk a várva-várt nyaralásra, a csomagunk összeállításakor a legutolsó, ami eszünkbe jut, – hacsak nem szenvedünk valamilyen krónikus betegségben – az az orvosi csomag. Pedig ennél fontosabb nincs, hogy gondtalan legyen a nyaralás!
Íme az útipatika kisokos, hogy a nyaraláson se érjen váratlanul minket egy-egy betegség.
Amikor izgatottan készülünk a várva-várt nyaralásra, a csomagunk összeállításakor a legutolsó, ami eszünkbe jut, – hacsak nem szenvedünk valamilyen krónikus betegségben – az az orvosi csomag. Gyógyszerek, kötszerek, egyéb hasznos készítmények, amelyek egy könnyebb sérülés vagy egy enyhe nátha esetén segítségünkre lehetnének. Ezek ugyanis még egy kellemes pihenés alatt is előfordulhatnak velünk. Hogy valóban felkészülten vágjunk bele a kikapcsolódásba, a Budai Egészségközpont szakorvosa segít összegyűjteni az útipatikánk legfontosabb darabjait.
Ha egzotikus helyre utazunk, előzetesen mindig tájékozódunk a szükséges védőoltásokról, vagy a javasolt gyógyszerekről, amit érdemes magunkkal vinnünk és amelyek az ott előforduló leggyakoribb betegségek esetén szükségesek lehetnek. Többnyire felkészülten vágunk bele a nyaralásba akkor is, ha krónikus betegségünkre állandóan gyógyszer szedünk, hiszen azok kisebb eséllyel maradnak itthon. Ám ha csupán egy szomszédos ország az úti cél, sokszor nem is gondolunk arra, hogy épp akkor leszünk náthásak, vagy hogy egy új sport kipróbálása közben esetleg megsérülünk, netán napszúrást kapunk. Ha az útipatikánkat feltöltjük és magunkkal visszük, elkerülhetjük, hogy a váratlan helyzetek miatt orvoshoz kelljen fordulnunk vagy a helyi patika kínálatából kelljen választanunk
– mondta Dr. Menyhárt Orsolya, a Budai Egészségközpont belgyógyász szakorvosa.
Milyen panaszra mi lehet hatásos?
Megfázás
A légkondicionálók miatt nyáron könnyebben megfázunk, mint gondolnánk. Főleg, ha vizes, nyirkos ruhában ülünk be egy parti étterembe. A kellemetlen tüneteket – mint például orrfolyás, orrdugulás, torokfájás – enyhíthetjük vízben oldódó készítményekkel, de segítségünkre lehet egy torokfertőtlenítő tabletta, vagy a légzésünket könnyítő orrspray.
Napszúrás (hőguta)
Ha a tűző napon nem gondoskodunk a védelemről, könnyedén napszúrást kaphatunk. Ez gyorsan megtörténhet például egy városnéző túrán vagy a medence mellett üldögélve. Ha észleljük a tüneteket (fejfájás, hányinger, hányás, láz) javasolt a fájdalom-és lázcsillapító alkalmazása, valamint a pihenés a hűs, sötét szobában, míg jobban nem leszünk.
Hozzászólás zárolva.