A Covid újraírta az eddigi erősorrendet
Koppenhága a világ legbiztonságosabb városa
A koronavírus járvány alaposan átírta a legbiztonságosabb városokról eddig készült rangsort. Az ázsiai helyszínek, melyek eddig általában dobogósak voltak, most hátrébb kerültek. Dánia fővárosa, Koppenhága lépett az első helyre.
Toronto és Koppenhága érezhetően jobban teljesít az új környezetbiztonsági szempontrendszer szerint, mint a korábbi évek első három városának bármelyike.
Amszterdam 79,3 ponttal a hatodik, míg az új -zélandi Wellington 79 ponttal a hetedik helyen végzett, ez utóbbi ugyanakkor a környezetvédelmi kategóriában kiemelkedően jól teljesített.
Az ázsiai és a csendes-óceáni városok, mint amilyen Hong Kong és Melbourne, a nyolcadik helyet szerezték meg, miután 78,6 pontot kaptak, míg Stockholm 78,0 ponttal zárta a top 10 -et.
New York volt a legjobban szereplő amerikai város a listán, megosztva kapta a 11. helyet Barcelonával (mindkét város 77,8 pontot szerzett). Washington DC szorosan a nyomukban volt, övé a 14. hely, míg London és San Francisco a 15. helyen áll. A lista másik végén kevés meglepetés volt, a nigériai Lagos, az egyiptomi Kairó, a venezuelai Caracas, a pakisztáni Karachi és a mianmari Yangon a leszakadó öt város.
A Covid alaposan átrendezi a rangsort
Nem meglepő, hogy a Covid-19 miatt az egészségügyi, biztonsági szempontok most sokkal előrébb sorolódtak az értékelés során.
Nima Asgari, az Ázsiai -Csendes -óceáni Egészségügyi Rendszerek és Politikák Megfigyelőközpontjának igazgatója szerint a városi reziliencia (általános ellenállási képesség) korábban a katasztrófákra és árvizekre fókuszált, nem pedig az egészségügyi válságokra, „valószínűleg azért, mert az emberek soha nem gondolták volna, hogy egy egészségügyi rendszer képes lehet arra, hogy összeomoljon.”
„A Covid-19 azt tanítja, hogy mindig van olyan tényező, amely váratlan helyzet elé állítja a városi élet alakítóit. Most például ez a járványhelyzet és az arra reflektáló intézkedések sokasága volt az- teszi hozzá Michele Acuto, a globális várospolitika professzora a Melbourne-i Egyetemen. A jelentés hangsúlyozza, hogy az egészségbiztonság kérdését „felül kell vizsgálni” a koronavírus közvetlen következményeként.
A holisztikus szemléletű várospolitika válik egyre elterjedtebbé.
Mindeközben Naka Kondo, a jelentés szerkesztője megjegyzi, hogy a digitális biztonság még fontosabb lett az értékelés során, amit talán nem kell külön magyarázni. A távmunka, a home-office elterjedésével a világ jelentős része a világhálóra költözött.” A közlekedés biztonságáért felelős intézményeknek alkalmazkodniuk kell az utazási szokások drámai megváltozásához, hiszen a Covid és nyomában járó lezárások ezt a területet sem hagyták érintetlenül.”- mondja Kondo.
Hozzászólás zárolva.