A szexuális úton terjedő fertőzések és betegségek (STD – Sexually Transmitted Disease, STI – Sexually Transmitted Infections) bárkit érinthetnek, aki szexuális életet él.

A CDC (Center for Disease Control) adatai szerint minden második szexuálisan aktív személy megkap valamilyen nemi érintkezéssel közvetített fertőzést 25 éves korára, de ezek többsége tünetmentes. Ezek a fertőzések megelőzhetők, időben felfedezve kezelhetők, ám kezeletlenül súlyos egészségkárosodást okozhatnak, gondoljunk csak a HPV okozta méhnyakrákra, a klamídia miatt kialakuló meddőségre vagy ízületi gyulladásra, a gonorreás, klamídiás vagy mikoplazmás eredetű kismedencei gyulladásra, a hepatitiszvírusok okozta májkárosodásra vagy akár az AIDS-re.
1. Használj mindig óvszert a szexuális érintkezés minden formájához!
2. Járj rendszeresen STD-szűrésre, és partneredet is beszéld rá erre!
3. Csak kölcsönösen monogám kapcsolatban, STD-szűrés után hagyd el az óvszert!
4. Légy felkészült, gondolkodj előre: ha sejted, hogy a buliban vagy randin szexuális érintkezésre van kilátás, sose indulj el óvszer nélkül!
5. Légy korrekt és őszinte partnereddel, ami a felelős szex alapja!
6. Alkohol hatása alatt rossz döntéseket hozhatsz, ezért, ha nem vagy önmagad, kerüld az alkalmi kapcsolatokat!
7.Tanulj meg nemet mondani – jogod van megválasztani, kivel kerülsz intim helyzetbe!
„A kampány teljes mértékben hiánypótló, mert a népegészségügyi programból ez a téma sajnos kimaradt, annak ellenére, hogy széles körben érintheti a szexuálisan aktív embereket. Azon túlmenően, hogy az egyes STD-fertőzések egészségkárosodást okoznak a megfertőzötteknek, erősen kihathatnak a jövőbeli gyermekvállalás lehetős égére is” – nyilatkozta dr. Tisza Tímea,a STOP STD! Felelős szex kampány elindítója.