Joggal aggódik a témában nem járatos átlagember, amikor arról olvas, hogy egy korábban békés természetű családanya meggyilkolja saját gyermekeit, vagy barátaira, szomszédaira támad valaki teljesen kiszámíthatatlanul. Vajon ki lesz a következő áldozat? Mi van, ha én leszek az, vagy valaki, aki fontos számomra?

Kevesek által ismert tény, hogy azok a gyógyszerek, amelyeket enyhébb vagy súlyosabb mentális zavarokra, problémákra írnak fel (mint például antidepresszánsok, nyugtatók, antipszichotikumok, szorongásoldók), valójában erős tudatmódosító szerek. Az is csak az utóbbi egy-másfél évtizedben kezd – egyre szélesebb körben – nyilvánosságra kerülni, hogy ezek a pszichiátriai szerek milyen egyéb, sokszor rémisztő mellékhatásokat okozhatnak fogyasztóiknál. Szakmai körökben ma már jól ismert, hogy bizonyos pszichiátriai szerek nemcsak a viselkedést tehetik kiszámíthatatlanná, de fokozhatják az erőszakos viselkedés és az öngyilkossági gondolatok kockázatát is.
Figyelembe véve, hogy a pszichiátriai kezelés szinte mindig pszichiátriai szerek szedését jelenti, így egy sokkal kézenfekvőbb kapcsolat és ok rajzolódik ki: maguk a tudatmódosító pszichiátriai szerek okai lehetnek a megmagyarázhatatlanul erőszakos tetteknek és hirtelen dühkitöréseknek.
Erről szól az a kiadvány, amely a napokban jelent meg A pszichiátriai kezelések és az erőszak terjedése társadalmunkban címmel. A kiadvány bemutatja a hivatalos magyar gyógyszerkönyv által is közölt mellékhatásokat, felsorolja a Magyarországon történt ámokfutások eseteit, listázza azokat a hatósági figyelmeztetéseket, amelyek a szörnyű mellékhatásokra hívják fel a lakosság vagy az orvosok figyelmét – és még számos más, a témához kapcsolódó adatot.
A kiadvány letölthető a megjelentető szervezet honlapjáról.