A WWF Föld Órája idén március 30-án 20:30 és 21:30 között lesz – az emberek jelentős részének azonban már nemcsak ez az egy óra számít. Hiszen tudjuk, hogy a 60 perc sötétség szimbolikus: felhívja a figyelmet arra, hogy itt az ideje mindenkinek környezettudatos döntéseket hoznia életében.
− A WWF Magyarország egy négyhetes akciót indított, mely során bárki számára kivitelezhető fenntarthatósági tippeket ad a táplálkozás, a hulladékcsökkentés, a háztartás és az energiatakarékosság terén. Így mindenki kiválaszthatja azt, amit a saját életébe be tud illeszteni. A kihívás már negyedik hete terjed a közösségi média felületein #földórája2019 hashtaggel, és a posztok egyértelművé tették: a fenntartható életmód hazánkban is egyre menőbb – mondta Antal Alexa, a WWF Magyarország kommunikációs vezetője.Sokan húsmentes ételek fotóit osztják meg a hashtaggel – hiszen a hús ipari előállítása több szempontból is rendkívül környezetterhelő –, de több poszt született arról is, ahogy nejlonzacskó helyett vászonszatyrot, fonott kosarat vagy többször használatos zöldség- és gyümölcstartó zsákot használnak a magyarok. Mások megmutatták, hogy a műanyag fogkefét bambuszra cserélték, de olyan is akadt, aki még a hidegben is bringára pattant autózás helyett, továbbá van, aki kissé formátlan, ám kifogástalan minőségű gyümölccsel üzeni: ha nemcsak a tökéletes, szimmetrikus darabokat választjuk, azzal csökkenthetjük az élelmiszerpazarlást. De a környezetbarát tisztítószerek, eldobható műanyagpalack helyett a csapvízzel töltött kulacs, a mosható pelenka, a pálmaolajmentes termékek és a szelektív hulladékgyűjtés is előtérbe került – ezek a lépések nemcsak környezettudatosak, hanem menők is.
Köteles a bolgár kormány megfelelő környezeti hatástanulmányt készíteni az UNESCO Világörökség részét képező Pirin Nemzeti Park védelmében. A szófiai vezetés tervei megnyitották volna az építkezések előtt a területet. A WWF partnereivel azonban pert indított, és nyert! Kérdés, mi jön ezután?