FINN SZAUNA
Mára szinte minden hazai gyógyfürdőben, uszodában található finn szauna, most az őszi, téli időszakban heti rendszerességgel is ajánlott "megmártózni" a forróságban. Itt a kályha a levegőt melegíti fel, a fát egy kályhában égetik, amely folyamatosan fűti a köveket. A hőmérséklet 80, de akár 100 Celsius fokig is felkúszhat, amire az ember szervezete izzadsággal reagál. A meleg a vérkeringésre van jó hatással, fokozza az anyagcserét, erősíti az immunrendszert. Az izzadás segít a szervezet salakanyagainak a távozzanak szervezetünkből. Ajánlott tartózkodási idő 10-15 perc, amit egy hideg zuhany, merülőfürdő után meg lehet ismételni.
INFRASZAUNA
Az infraszaunában a fentihez képest sokkal alacsonyabb, 40-60 Celsius fok az átlagos hőmérséklet, az emberi szervezetet is kevésbé terheli meg. Az infraszaunáknál nem a magas páratartalomtól, hanem a bőr mélyebb rétegeit elérő infravörös sugaraktól lehet izzadni. Alkalmas a keringési betegségek kezelésére. A hagyományos szaunákhoz hasonlóan az emésztési és anyagcsere-problémák kezelésére és megelőzésére, az ízületi fájdalom, például az ízületi gyulladás enyhítése használható. Feszesíti és tisztítja a bőrt.
FÉNY
A fényszauna változó színei a test felüdülése mellett a lelkünkre is hatnak. A fény gyógyító ereje abban rejlik, hogy segítségével a szervezet képes saját öngyógyító erőit aktivizálni. Minden színnek megvan a maga biológiai hatása. Például a piros szín felpezsdít, a kék nyugtat, a lila ugyancsak stesszoldó. A fényterápia gyógyír lehet a különféle bőrproblémákra (köztük a herpesz, a pikkelysömör és pattanás). De képes csökkenteni a ráncok mennyiségét is. Serkenti az emésztést, segít az idegesség csökkentésében.
AROMATERÁPIA
Az emberek által használt aromaterápia több ezer éves múltra tekint vissza. Az aromaterápia egy holisztikus gyógyító kezelés, amely természetes növényi kivonatokat használ az egészség és a jó közérzet elősegítésére. Néha illóolaj-terápiának hívják. Fokozza mind a testi, mind az érzelmi egészséget. Az aromaterápia a szagláson és a bőr felszívódásán keresztül éri el hatását. Az aromaterápiának számos előnye van: fájdalomcsillapító, javítja az alvás minőségét, csökkenti a stresszt, az izgatottságot és a szorongást, fejfájás és migrén kezelésére is alkalmazható, javítja az emésztést, vírusölő.
GŐZKABIN
Nem szauna, de a wellness világának kihagyhatatlan része a török időkből származó gőzfürdő. A hagyományos szaunához képest általában alacsonyabb hőmérsékleten, 45-65 Celsius fok között működik, de akár teljes, 100 százalékos páratartalom is előfordulhat. A gőzfürdőben gyakran akkora a pára, hogy átláthatatlan maga a helyiség, amely egyúttal nagyon relaxáló hatással bír. Különféle légzőszervi problémák orvoslására ajánlatos, illetve gyönyörűen tisztítja és puhává varázsolja a bőrt. További óriási előnye, hogy akár naponta is használhatjuk, jót teszünk vele egészségünknek.