Többek között Fodor Rajmund kétszeres olimpiai bajnok, világbajnok vízilabdázó, Kende-Hofherr Krisztina, a TMC Management cég alapítója, motivációs tréner, Krisán László, a KAVOSZ Zrt., a Széchenyi Kártya Program irányítását végző szervezet vezérigazgatója, Kitanics Márk pszichológus, igazságügyi orvosszakértő és Liptai Claudia médiaszemélyiség is úgy döntött, hogy tapasztalatával, tudásával gazdagítja a mozgalmat és részt vesz az első streamelt panelbeszélgetésen.
A mozgalom elnöke szerint ez a járvány egészségileg és érzelmileg megterhelte a világ és hazánk lakosságát, rengetegen elvesztették a munkahelyüket és az addigi életüket is. Éppen ezért, az egyre nehezebbé váló hétköznapokban csak közös fellépéssel, közös célokkal és előre vivő tevékenységekkel tudunk egy élhetőbb világot teremteni.
„Erre a közös gondolkozásra és munkára évtizedek óta nem volt ilyen égető szükség, mint most, amikor minden bizonytalan körülöttünk. Nagyon jó társaságba kerültem, ezekkel a résztvevőkkel sok szemszögből meg tudjuk vitatni, hogy milyen akadályok állnak előttünk, és miként lehet azokat átlépni, legyen szó akár a testi, vagy mentális jóllétünkről. Kiszolgáltatottak vagyunk a körülményeknek. Nem könnyű “észnél” maradni, éppen ezért fontos tudatosítanunk magunkban, hogy ha azt nem is tudjuk mindig befolyásolni, ami velünk történik, azt viszont mindenképpen, hogy ezekre a változásokra, hogyan reagálunk” – fogalmaz Kende-Hofherr Krisztina, üzletasszony, motivációs tréner, a személyes márkaépítés szakértője.
Liptai Claudia szerint mindannyiunk életét felforgatta a járvány, és mivel még csak hasonlót sem élt át a mi generációnk, így az a tudás sincs a birtokunkban, hogy miként lehet túllendülni a nehézségeken. Ebben a helyzetben minden eddiginél fontosabb egy olyan összefogás, amely segít abban - és egyáltalán beszél arról -, hogyan lehetünk erősebbek a mindennapokban.
„Ebben az egy éve tartó megváltozott helyzetben a sport az, ami megtartja a vezérvonalat az egészséges élethez. Jobban kellene figyelnünk magunkra, fontos a sportolás a szabad levegőn, mert ez pozitív energiákat szabadít fel, és ellenállóbbakká válunk a mindennapi megpróbáltatásokkal szemben” – mondja Fodor Rajmund vízilabdázó.
A Mozgalom az első nyilvános digitális beszélgetést március 26-án tartja. A téma a több mint egy éve tomboló koronavírus-járvány okozta utóhatások összessége lesz. Mit tehetünk azért, hogy ne bénítson meg bennünket a bizonytalanság és a félelem? Milyen módon őrizhetjük meg emberi kapcsolatainkat, és hogyan tekintsünk a gazdasági folyamatokra a megváltozott világunkban? A panelbeszélgetés ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresi a választ a tudós, a vállalkozó, a művész és a gazdasági szakember szemszögéből.
A mozgalom sajtótájékoztatók, szakmai panelbeszélgetések, elemző podcastok, és lakossági fórumokon keresztül próbál majd összefogásra ösztönözni. Illetve, amint lehetőség nyílik rá, roadshowt indít szakértők és további partnerek bevonásával.