A családi napon a nőkép 20. századi változásán keresztül ismerkedhetnek meg a látogatók a Műszaki Tanulmánytár kiállításaival és különleges műtárgyaival, valamint a nők a tudomány és technika fejlődésében betöltött szerepével. A gyerekeket kipróbálható háztartási eszközök, múzeumpedagógiai műhely és érdekes műtárgyakat bemutató kultúrtörténeti tárlatvezetés várja.
A gyerekeknek reggel 10-kor kezdődik a múzeumpedagógiai műhely foglalkozása. Ott kiderül, a 20. század is bővelkedett innovatív női kutatókban, feltalálókban. Most a gyerekek lehetnek a kreatív és haladó szemléletű feltalálók, lelkes kutatók. A feladat az, hogy újrahasznosítható anyagokból készítsék el saját elképzelt műszaki eszközeiket. Egy érdekes „masina” segítségével a résztvevők üzenhetnek a jövő kutatónőinek, feltalálónőinek, és különös módon mondhatnak köszönetet női rokonaiknak, ismerőseiknek.
11-től Domonkos Csaba muzeológus olyan különleges kultúrtörténeti különlegességeket bemutató sétára viszi az érdeklődőket, amelyen azokat a tárgyakat nézik meg, amelyeket nők fedeztek fel vagy létük elsősorban nőkhöz kapcsolódik. Tóth Eszter Zsófia történész azokról a foglalkozásokról tart előadást, amelyek nőiesedni kezdtek a 20. században A traktoros lánytól a buszvezetőnőig – nők a szocialista mindennapokban címmel.
A május hetedikei családi nap délelőtt 10-kor kezdődik, és délután négyig tart. A programokra 4-től 99 éves korig várnak mindenkit!
Egy fotókiállítást is ajánlok figyelmetekbe! A Korea múltjáról, jelenéről és jövőjéről szóló tárlatnak a Hopp Pálról elnevezett múzeum ad otthont!