- Gyakran mondják azt, hogy feminista világot élünk. Ilyenkor mindig azt tartom: nézzenek magukba a férfiak. Vajon miért törekednek a hölgyek arra, hogy erősek, ambiciózusak legyenek a karrierjükben és közben a magánéletükben is minden feladatot meg tudjanak oldani? - teszi fel a kérdést Kovács Ildikó önvédelmi oktató, aki szerint a 21. században a sokszor elkényelmesedő férfiak szerepét is a nőknek kell átvenniük.
A szakértő azonban még a legmagabiztosabb nőnek is szüksége van arra, hogy álljon mögötte egy férfi, aki segíti, támogatja és fizikailag is megvédi, ha szükség van rá.
- Azt tapasztalom, hogy az önvédelmi edzések valóban férfit faragnak az urakból és a 14-18 éves fiúkból is. Magabiztosak leszek, fejlődik a fegyelmük, megtanulnak koncentrálni, türelmesekké válnak, elsajátítanak olyan technikákat, amelyeket a mindennapi életben is hasznosítani tudnak, közben pedig fizikai kondíciójuk és megjelenésük is pozitív irányba változik - magyarázza Kovács Ildikó.
Hasznos sport vagy férfias kötelesség?
Éppen ezért azt vallja, az önvédelmi technikák elsajátítására nemcsak a nőknek van szükségük, hanem a férfiaknak is. A szakértő azt javasolja, heti egy-két alkalommal építsék be az urak az életünkbe az önvédelmi edzéseket, így akár már 3-4 hónap alatt is egy olyan tudás birtokába kerülhetnek, amely akár életet is menthet támadási helyzetben. Az idő letelte után pedig érdemes folytatni az edzéseket, így még több és még hatékonyabb technikával gazdagodhatnak, miközben fizikumunk és mentális felkészültségünk is jelentős fejlődésen megy keresztül.
- Legyen szó egy közlekedési eszközökön zsebtolvajlás megelőzéséről, egy zaklató távoltartásától a szórakozóhelyen, vagy egy komolyabb szituációról, az uraknak hihetetlen magabiztosságot és jó érzést tud adni, ha megfelelően tud kezelni egy helyzetet – erősítette meg Kovács Ildikó.
Egyre nagyobb probléma az iskolai erőszak a Magyarországon. A szakértő szerint azonban prevencióval, konzekvens szülő-pedagógus kommunikációval és önvédelmi ismeretekkel visszaszorítható.