Gumicsere
Az autózási szokásaink befolyásolják leginkább, hogy mikor érdemes lecserélnünk a téli gumit, de általánosságban elmondható, hogy március végéig javasolt kivárni ezzel, ugyanis még gyakoriak az éjszakai lehűlések, éppen ezért szükségünk lehet a lágyabb gumi által nyújtott biztonságra. Amennyiben gyakrabban autózunk a környező országok hegyes területei felé, akkor későbbre is halaszthatjuk a cserét, ugyanis ott még télies lehet az időjárás, s bármikor belefuthatunk havazásba is. Nyáron egyébként is kisebb kockázatot rejt magában, ha téli gumival autózunk, mintha fordítva tennénk ezt, ennek ellenére természetesen javasolt a gumi csere, már csak azért is, mert téli gumival meleg időben rosszabb a tapadás, ezáltal nőhet a fékút. Mielőtt feltennénk a nyári abroncsot, győződjünk meg arról, hogy megfelelő-e azok profilmélysége (legyen legalább 4 milliméteres), és ellenőrizzük a gumik életkorát is, ugyanis a korral romlik a minőség is, így öt évnél tovább nem érdemes használni azokat. A téli gumik tárolását nem kell otthon megoldanunk, a márkakereskedések különböző konstrukciókat kínálnak a nyári raktározásra.
Autóápolás
A gumicserével természetesen még messze nem ért véget a tavaszi felkészítés, érdemes ezután egy teljes, alvázmosással egybekötött tisztításra is elvinni gépkocsinkat. Az utak jégmentesítésére használt anyagok ugyanis könnyedén beivódnak a jármű különböző réseibe, ami a későbbiekben szétmarhatják az elemeket. Ilyenkor egy motormosás sem árt, azonban ezt bízzuk inkább szakemberre.
Átvizsgálás
Miután kipucoltuk négykerekűnket, ajánlott néhány lépésben átvizsgáltatnunk azt. A márkaszervizek ilyenkor kedvezményes tavaszi akciókkal várják ügyfeleiket, s akár pár ezer forintért átnézik a kényes pontokat, ezáltal pontos képet kaphatunk autónk állapotáról. A kátyús utak miatt szükséges lehet a futóművek szakszerű beállítására, de emellett a fékek ellenőrzését is elvégzik a szakszervizek. A téli üzem után elengedhetetlen a hűtőrendszer, a fékfolyadék, az ablak- és fényszórómosó feltöltése, továbbá a klímaberendezés évenkénti tisztítása is ebben az időszakban lehet esedékes. Szükség esetén ezzel együtt érdemes a lég- és pollenszűrőket is cserélni, mivel ezek nagyban befolyásolják a helyes működést, és a belső levegő minőségét.