Gyuri bácsi úgy tanulta, és neki is az vált be, hogy kombinálja a gyógynövények hatásait. Mert ahhoz, hogy leadjuk a súlyfelesleget a zsírégetés mellett másra is kell figyelni. Például arra, hogy fogyókúra alatt csökkentsük a savképződést. Az éhezést ugyanis még csak-csak ki lehet bírni, de a kevés táplálék miatt feldúsuló gyomorsav maró, éhséget még inkább növelő hatását kevésbé. Sokaknál itt bukik meg a fogyókúrás program: muszáj valamit enniük, mert ég a gyomruk.
Tehát a cél kettős: mérsékelni kell az étvágyat, és csökkenteni a gyomorsavat. Ha még a táplálék felszívódását is tudjuk valahogyan lassítani, akkor garantált a siker, mert így gyomorproblémák és éhségérzet nélkül is végig tudjuk vinni a diétát.
A mezei katángot mintha csak a fogyókúrázóknak teremtette volna a jó isten. Ez az igénytelen, kora nyártól az út szélén kékellő, strapabíró kis növény inulin-tartalma miatt a cukorbetegek gyógyíre: olyan energiaforrás, amely nem dobja meg a vércukorszintet és lassan szívódik fel. Savcsökkentő hatásánál fogva mérsékli az étvágyat is, tehát ő lesz a fő segítségünk a diétában. Ezért is kapta a tea a Mezei katángos teakeverék nevet.
A fehér akácvirág szintén csökkenti a savtermelést, Gyuri bácsi a fehér akácvirág tea fogyasztását azoknak is ajánlja, akiknek a gyomorsavasság idegi eredetű.
A farkasétvágyat gyakran az ingadozó vércukorszint okozza, ennek elkerülésére Gyuri bácsi a teakeverékhez a mezei katáng mellé kukoricabibét is tett, ami segít a vércukorszint, ezáltal az inzulintermelés kiegyensúlyozásához.
Ma már szinte népbetegség az alvászavar. Gyuri bácsi szerint a gyógynövények mellett a kevesebb idegeskedés, és a kütyük kikapcsolása segíthet a legtöbbet. Nézzük, milyen teákat ajánl a bükki füvesember a rossz alvóknak.