Életforma.hu


A szívünk az egyik legsokoldalúbb szerv: ismerd meg te is jobban!

A szívünk az egyik legsokoldalúbb szerv: ismerd meg te is jobban! 

Szívünk egy sokoldalú, többfunkciós, interaktív szerv, jóval több mint egy pumpa, mely segít vérünk keringését fenntartani.
Ágybirodalmak gyerekeknek

Ágybirodalmak gyerekeknek 

Biztosan nincs olyan felnőtt a világon, aki gyerekként ne álmodozott volna arról, hogy mesebeli ágya legyen. Pláne nem egy emeletes ágy. Olyan pihenőhelyeket válogattunk össze, amelyeket még most, felnőttként is szívesen elfogadnánk.
Hogy megy az agyunkra a maratoni sorozatnézés?

Hogy megy az agyunkra a maratoni sorozatnézés? 

Míg 10-20 évvel ezelőtt legalább egy hetet kellett várni az aktuálisan futó sorozatok új epizódjaira, a filmek Kánaánjának számító streaming-oldalak elterjedésével mára teljesen megváltoztak a sorozatnézési szokásaink. Világszerte egyre inkább jellemző jelenség a binge watching, vagyis a sorozatok darálása, amikor egymás után, szünet nélkül nézünk meg több részt, sőt évadot. A Netflix, az HBO GO, az Apple TV+ és a többi streaming-szolgáltató is rájött arra, hogy az előfizetők nem akarnak napokat várni például a Vaják, a Westworld vagy a The Morning Show új részeire, ezért gyakran az egyes évadokat egyben teszik elérhetővé. De vajon milyen hatással van az agyunkra a binge watching?
Nem szeretik a magyarok a hűvös hálószobát

Nem szeretik a magyarok a hűvös hálószobát 

Nem sztereotípia, hogy a törökök forró-, az angolok hidegvérűek - már ami az alvást illeti Egy friss kutatásból kiderült, a déliek a 30, a szigetországiak a 15 fokot kedvelik. Mi magyarok valahol középen, a 20 fokot tartjuk kedvezőnek, bár szakértők szerint az sokkal egészségesebb!
Alzheimer-kór vagy más demencia?

Alzheimer-kór vagy más demencia? 

A legtöbb demenciával élő idős ember úgy tudja, hogy betegsége az Alzheimer-kór névre hallgat. Ugyanakkor a szakértők szerint nagyon fontos tisztában lennünk azzal, hogy az agyat érintő számos más betegség is károsítja a gondolkodási, emlékezeti és döntési folyamatokat.
Mennyi mozgás túl sok az agynak?

Mennyi mozgás túl sok az agynak? 

Az egyik újonnan közzétett szakirodalmi áttekintés szerint az optimális fizikai aktivitás mennyisége a szellemi teljesítőképesség támogatása szempontjából 52 óra – méghozzá 6 hónapra elosztva. Ez összességében heti két órányi testmozgást jelent, amibe számos típusú aktivitás beletartozik, az aerobiktól kezdve a súlyemelésen keresztül a sétáig. Dr. Richard Isaacson Alzheimer-kór szakértő a Medscape orvosi szakportálnak számolt be a testmozgással kapcsolatos legfrissebb tudományos ajánlásokról.
A stressz és az álmatlanság kulcsrendszerét fedezték fel az agyban az MTA kutatói

A stressz és az álmatlanság kulcsrendszerét fedezték fel az agyban az MTA kutatói 

Egy most felfedezett idegsejthálózat felelős azért, hogy beállítsa agyunk éberségi állapotát. Acsády László, Mátyás Ferenc és az MTA Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet, illetve MTA Természettudományi Kutatóközpont  munkatársai eredménye utat nyithat az alvászavarok kezelése, és radikálisan új típusú altatók fejlesztése felé. A felfedezést leíró cikk az idegtudomány legrangosabb lapjában, a Nature Neuroscience-ben jelent meg.
Új tanév, új gyerekszoba

Új tanév, új gyerekszoba 

Kezdődik a tanév, de a gyerekszoba felújítását nem jó az utolsó pillanatokra hagyni. Érdemes néhány szakértői tippet megfogadva újragondolni a gyerekszobát és a tanulósarkot, hiszen a profik sokat segíthetnek a költséghatékony, mégis mutatós végeredmény elérésében.
Irány az ágy, jöhet a békítő szex!

Irány az ágy, jöhet a békítő szex! 

Gyakran veszekszünk a fogkrémes tubus, a pénz és a mobilozás miatt. Miért és hogyan zördülünk össze a legtöbbet egy párkapcsolatban? A Lovebox.hu legfrissebb felméréséből kiderült, hogy a trehányság, a lustaság, a hiszti, a WC-ülőke és a pénz sokszor kiveri a biztosítékot, és annak ellenére, hogy mindenki szerint az őszinteség a legfontosabb egy kapcsolatban, van, hogy mégis kutakodunk is a másik után! Őrület!
Lehetsz szakadt, de csak ha kedves vagy!

Lehetsz szakadt, de csak ha kedves vagy! 

A kedvesség a legfontosabb tulajdonság egy komoly kapcsolatot kereső 30 feletti szinglinek, amit leendő partnerétől vár el – derült ki az Elittárs legfrissebb kutatásából, ami több mint 70 000 tagjuk bevonásával készült. A lista második helyén egyébként a szexuális-, a harmadikon pedig az érzelmi összhang végzett.

Nem hiszed el, kik bújnak leghamarabb ágyba? 

Egy friss nemzetközi tanulmány feltárta a Top 10 nemzetet, amelynek párjai valószínűleg az ágyban kötnek ki már az első randin. Arra is kíváncsiak voltak a kutatók, hogy a partnerek hová viszik újdonsült szeretőjüket, és mi az, ami miatt átlépik azt a bizonyos határt?

7 hasznos és ingyenes tipp a vizsgaidőszakhoz 

Már tart a vizsgaidőszak a felsőoktatási intézményeken. Ha a hátralévő időszakot nem is tudjuk meghosszabbítani, abban mindenképpen segíthetünk, hogy könnyebb és hatékonyabb legyen a tanulás. Adunk néhány hasznos és ingyenes tippet, hogy az idei vizsgaidőszakban több idő maradjon a családra és a barátokra.

7 alvást segítő praktika iskolás gyerekeknek 

Későn fekszik, álmatlanul forgolódik, nem figyel az iskolában és hamar elfárad? Talán azért, mert keveset alszik és ez az alvás nem nyugodt és pihentető. Van néhány hatékony praktikánk, amelyek segítik a gyerekek számára az alvást! Soroljuk...

Jobb az ágyban, aki olvas 

A hírek, a klasszikusok, a szakmai lapok és a krimi érdekel minket a legjobban. A férfiak a szakmai újságok és a napilapok mellett az autós magazinokat forgatják a legtöbbet, a nők viszont a klasszikus és a romantikus regényeket kedvelik a leginkább a hírek és a női magazinok után – derült ki a Lovebox.hu online társkereső friss felméréséből.

Így vált édessé az álom 

Alvás közben a testnek és a gerincnek megfelelő támaszra van szüksége. Fontos tudnunk, hogy ha olyan felületen alszunk, amelyen a gerinc nem tarthatja meg „S” alakú görbületét, megfájdul a hátunk, és alvászavarok is felléphetnek. A szellőzés szintén nem mellékes, mert egyrészt a fekhely higiéniáját növeli, másrészt csökkentheti az esetleges allergiás panaszokat. Nem mindig voltak azonban ilyen igényeink! 

Az emberi agy boldogságra hangolható 

Az aggodalmaskodás, a pesszimizmus, a félelemre programozott, állandóan a veszélyeket fürkésző beállítódás velünk született tulajdonságunk, de lehet változtatni rajta. Ez a könyv segítség abban, hogyan formálhatjuk át pozitív lelkiállapotokra agyunkat.  

Agyára költ legtöbbet Európa 

A Parkinson- és a Huntington-kór, a migrén, a stroke, valamint a sclerosis multiplex alapját képező neurodegeneratív folyamatok vizsgálata mellett új idegszövetvédő hatású molekulák létrehozása is a célja az MTA-SZTE Idegtudományi Kutatócsoportnak. Több általuk előállított vegyületre már szabadalmi oltalmat szereztek.

Koponyavizsgálaton járt Várkonyi Andi 

Nyaki ultrahang vizsgálat, feledékenységre vonatkozó mini teszt, koponya CT – sűrű programon van túl dr. Várkonyi Andrea, aki egy egész délelőttöt szentelt annak, hogy utánajárjon: minden rendben van-e az agyi vérkeringésével. A csinos képernyős - aki maga is orvos - magabiztosan mozgott a műszerek között, kellő türelemmel viselte a vizsgálatokat. 

Tudtad, hogy az éjszaki munka károsítja az agyad?! 

A legújabb kutatások szerint az éjszakai munka öregíti az agyat, és károsítja a működését. Ráadásul a regenerálódás sem egyszerű.

Összefogás a gennyes agyhártyagyulladás ellen! 

Magyarországon nincs gennyes agyhártyagyulladás járvány, a hatóságok 2011 telén mégis emelkedő, halmozott esetszámot jegyeztek fel. A betegségben gyermeküket elvesztő szülők és gyermekegészségügyi, védőoltási szakértők úgy döntöttek, hogy összefogással tesznek a meningococcus betegség ellen.

Fedezzük fel az agy és a szem titkait! 

Interaktív kiállítás a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban! -2012. március 3.- április 15. Megszokhattuk, hogy azt tartjuk igaznak, amit látunk. Mégsem hihetünk mindig a szemünknek, mert néha cserbenhagyhat a legélesebb szempár is...

Kínos percek az ágyban! 

Ki ne élt volna már át olyan helyzetet az ágyban, amely után legszívesebben a világ elől is elbújt volna, nemhogy a partnere elől? Pedig némelyik dolgot igenis meg lehet beszélni, és utána már nem is annyira kellemetlen emlék az a bizonyos alkalom.

Rosszul alszik? Rendezze át a hálószobát! 

Van, aki bárhol képes elaludni és olyan is akad, aki megszokott környezetéből kizökkenve csak álmatlanul hánykolódik. Sokan pedig még saját ágyukban sem ébrednek kipihenten reggelente. Mit tehetünk, ha az otthoni hálószoba sem nyújt megfelelő feltételeket a nyugodt pihenéshez? 

Veszedelmes viszonyok! 

A magyarok keveset tudnak a HIV-ről és az AIDS-ről, így sok esetben a saját egészségüket és partnerükét is veszélyeztetik - derül ki a Durex friss nemzetközi kutatásából, amely az AIDS világnapja alkalmából készült. A kutatás eredményeinek köszönhetően megdöbbentő adatok láttak napvilágot.  

Csak itasd le, ha úgy könnyebb ágyba vinned... 

A férfiak azt hiszik, ha leitatják a nőt, akkor könnyebb ágyba vinni. A nők pedig úgy érzik, felszabadultabbak egy kis szesztől. Valóban?Vajon mivel lehet igazán lázba hozni egy nőt? Borral, tequila-val, koktéllal? Dehogyis! Ásványvízzel és üdítővel!

Mikor feküdjek le vele? 

Egy egészséges férfi a "hidegindítástól" átlagosan két és fél perc alatt jut el az orgazmusig. Ma már sokszor az a cél, hogy minél hamarabb magunkévá tehessük a kiszemelt "áldozatot".

Mitől van, vagy nincs szexuális vonzerő? 

"A legköznapibb ember is gyönyörűnek tűnhet, gyönyörű lehet. Csak a szex tüzének kell fellobbannia, hogy egy csúnya arc széppé változzon. A szexepil valójában a szépség közlése."

Mi az Alzheimer-betegség? 

Nevét arról az orvosról kapta, aki 1907-ben először írta le a jellegzetes tüneteket. Az egyik leggyakoribb demencia típus. Folyamatos romlást mutató (progresszív jellegű) agyi megbetegedés, mely a mindennapi életvitelt, önellátó képességet nagyban befolyásolja.

Én minden éjjel mással bújok ágyba! 

Azt mondják, hogy az agy a legfontosabb nemi szervünk. Élénk képzeletvilágunk ugyanis megújíthatja, érdekesebbé teheti megszokott kapcsolatunkat. Erotikus fantáziánk pedig a tudatalattinkról rántja le a leplet...