Életforma.hu


Látogatás a fáraó sírjában

Látogatás a fáraó sírjában 

Nem, ez nem Agatha Christie eddig ismeretlen bűnügyi regényének címe, hanem a budapesti Szépművészeti Múzeum legújabb kiállítása. II. Amenhotep 3400 évvel ezelőtt uralkodott Egyiptomban. A fáraó sírjának feltárása a 19. század régészeti szenzációja volt. A gazdag kiállítás bemutatja a sírhely felfedezésének legizgalmasabb pillanatait és legértékesebb leleteit. Végül a látogató beléphet a fáraó sírkamrájának életnagyságú, valósághű másába.
Az egyiptomi reggeli: Fúl medames

Az egyiptomi reggeli: Fúl medames 

Egyiptomban a bab igen sok étel origója, még a reggelijük fő alkotóeleme is az.
Egyiptom: a szexuálisan bántalmazottak online vesznek elégtételt

Egyiptom: a szexuálisan bántalmazottak online vesznek elégtételt 

Egyiptomban egyre gyakrabban fordul elő, hogy azok a nők, akik nemi erőszak, vagy valamilyen szexuális zaklatás áldozataivá válnak, és támadóikat az igazságszolgáltatás rendre futni hagyja, a közösségi média platformjain vesznek elégtételt erőszaktevőiken; a nyilvánosság erejét felhasználva az állítólagos bántalmazók megszégyenítésére használják ezeket a felületeket.
Egyiptomban a Tik Tok az új bűnbank

Egyiptomban a Tik Tok az új bűnbank 

Lecsaptak az egyiptomi hatóságok több Tik Tok felhasználóra, azzal vádolva őket, hogy pár másodperces videóikkal megsértik a közerkölcsöt, hamis híreket terjesztenek. Az elmúlt években az országban sorozatos letartóztatások voltak "erkölcsi indokokra" hivatkozva, a szabadságjogok felszámolása pedig felgyorsult, mióta Abdel Fattah el Sisi elnök 2013-ban hatalomra került.
Forradalom söpör a magyar sörpiacon

Forradalom söpör a magyar sörpiacon 

Most ért el hozzánk az a tűz, ami a múlt század hetvenes éveiben az Egyesült Államokból indult. A „forradalmárok” megelégelték az olcsó, nagyipari söröket, és otthon, a konyhában hozzáfogtak a házi sörfőzésnek. Ennek nyomán ma legalább 10 olyan sör készül Magyarországon, amelyik a világ minden táján megállná a helyét. Ez mindössze az elmúlt 3-4 esztendő eredménye. Na, ezt hívja magyar sörforradalomnak a HUBA – Hungarian Beer Academy munkatársa, Simonfai Balázs sörfőző mester. Kukkantsunk bele abba a különleges világba, ami még sok hazai sörkedvelő előtt is ismeretlen.
Így lett egy nyomorék fáraóból Egyiptom leghíresebb uralkodója

Így lett egy nyomorék fáraóból Egyiptom leghíresebb uralkodója 

Szinte napra pontosan 97 évvel azután léphetünk be Tutanhamon sírjába, hogy feltárták azt a Királyok völgyében. November 8-án rendkívüli kiállítás nyílik a Komplexben. A tárlatot szakmai berkekben a „Kiállítások királyának” tartják, és hamarosan Budapest kulturális palettáját gazdagítja a Király utcában.
Fáraók földjéről Pécsre

Fáraók földjéről Pécsre 

Díszdoktoravató Ünnepi Szenátusi Ülésén köszöntötte Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora az intézmény háromezredik külföldi hallgatóját. Mohamed Omar Youssef Shaaban Mahmoud a PTE Bölcsészettudományi Kar nemzetközi tanulmányok szakának egyiptomi hallgatója, és mint kiderült, beleszeretett a városba, és nagyon jó döntésnek tartja, hogy a pécsi egyetemet választotta.
Ha nyaralás, akkor irány a bolgár tengerpart!

Ha nyaralás, akkor irány a bolgár tengerpart! 

Hová menjünk idén nyaralni? Az egyik utazási iroda előfoglalásai alapján úgy tűnik, hogy 2016-ban a magyarok Görögország mellett Bulgáriát, Spanyolországot jobban favorizálják, mint Egyiptomot. A hosszú buszos utazások helyett pedig a repülőutakat választjuk nagy előszeretettel.
A napisten sírjának másolatát tárták fel Luxorban

A napisten sírjának másolatát tárták fel Luxorban 

Ókori temetkezési helyet tártak fel Luxorban, amelyet Ozirisz, a túlvilág és a halottak istene mitikus sírja kicsinyített másolatának tartanak az ásatásokat végző olasz és spanyol régészek.