Elővigyázatosság cikkek

Hogyan beszéljek a gyermekemmel a koronavírusról?
Sokat hallanak a koronavírusról a gyerekek is. A betegségről szóló hírek uralják a teljes médiát, a közösségit is. Érdemes beszélgetni velük a témáról. Íme néhány tipp az UNICEF-től, hogy miként tegyük.

Pusztító viharkárok kárát kell kifizetni
470 millió forintra becsüli az egyik ismert biztosító a február első hetében tomboló vihar által okozott károkat. Eddig nyolcezret meghaladó kárbejelentés érkezett hozzájuk, de a becslések szerint az esetek száma meghaladhatja a 9500-at.

Féljünk-e az új koronavírustól?
Módosulhat, és tovább terjedhet az az elsőként Kínában felbukkant koronavírus, ami már több embert is megölt — számolt be a BBC a kínai egészségügyi hatóságok figyelmeztetése alapján. Kínában tovább fokozták a fertőzés terjedésének visszaszorítására tett intézkedéseket.

Így engedd el tini gyerekedet szilveszterezni!
Minden szülőnek komoly dilemmát okoz, hogy elengedje-e tinédzser gyermekét egy szilveszteri buliba. A szakértő szerint érdemes néhány fontos kérdést átbeszélni a fiatalokkal, hogy biztonságban tudhassuk őket az év utolsó éjszakáján is.

5 tipp az ünneprontó tünetek megelőzésére
Végre összegyűlik a család, az ünnepi vacsorák, ebédek sorában bizony gyakran feladjuk azokat az egészséges táplálkozásra vonatkozó elveket, amelyeket általában az év többi napján követünk. Egy-egy jó hangulatú vendégség közben pedig előfordul, hogy felöntünk a garatra. Dr. Sebő Zsuzsa homeopata orvos elárulja, mit tehetünk azért, hogy a felelőtlen itókázás kellemetlen következményein enyhítsünk.

5+1 dolog, amire figyelj, ha kisgyerekkel mész a karácsonyi vásárba
Számos hangulatos szabadtéri programra csábít bennünket ilyenkor, de a hétköznapi bevásárlások, az ajándékok beszerzése is nagy feladatot ró ránk. Kovács Ildikó önvédelmi szakértő szerint fontos, hogy ha magunkkal visszük gyermekeinket a forgatagba, a szokásosnál is jobban tartsuk rajtuk a szemünket.

Pohár előtt eszed vedd elő, barátom!
Bár a legutóbbi WHO-jelentés alapján elmondhatjuk, hogy kevesebb alkoholt isznak a magyarok, mint néhány évvel korábban, még mindig problémát jelent az iszákosság, különösen a nyári melegben. Ráadásul a számok azt mutatják, hogy a 15-24 éves fiatalok sokkal többször számolnak be az ún. rohamivásról, tehát alkalmanként akár 4-6 ital elfogyasztásáról, mint a náluk idősebb felnőtt korosztály. Ha ennyire általános a rendszeres alkoholfogyasztás, akkor viszont érdemes legalább ésszel inni, hiszen nem mindegy, hogy egy-egy alkalommal mennyire sokkoljuk a májunkat, és hogyan éljük túl a másnapot. Hogyan fogyasszunk felelősen alkoholt? Dr. Simich Rita egészségfejlesztési és prevenciós szakember segítségével adunk tanácsokat.

Erre vigyázz a strandon, ha cukros vagy
A cukorbetegekre, főként a 2-es típusú cukorbetegekre lehet veszéllyel a diabéteszes láb, amely az erek elváltozásai és a perifériás neuropátia következtében alakul ki. A nyári sérüléseket is vegye komolyan, és forduljon szakorvoshoz, hogy kiderítse a háttérben lévő okokat. Dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológusát kérdeztük.

Ezen a listán a mosogatószivacs vezet
Sokunknak ismerős az érzés, amikor egy buszról leszállva rohanunk a mosdóba, hogy kezet moshassunk, vagy amikor a homokozóban önfeledten játszó gyermekünk kezét végignézzük. Elképzelésünk nagyjából van arról, hogy hány fajta és milyen baktérium található a mindennnapi használati eszközökön, de vajon hogy néz ki a toplista?
Rémálom a pecsételő vérzés terhesség alatt
Valószínűleg minden nő rémálma a pecsételő vérzés, amikor éppen babát vár. Ezen sajnos nem is lehet csodálkozni, hiszen például a vetélés egyik előjele is lehet ez a jelenség. De hogy pontosan mi is állhat a hátterében terhesség alatt, arról Ratkó Tünde szülésznő beszélt a ratkotunde.hu-nak.
Repül az én drónom, ki tudja hol áll meg...?
Nemrég óriási visszhangot kapott a magyar sajtóban, hogy egy irányíthatatlanná váló drón betörte egy autó szélvédőjét Budapesten. Senki sem sérült meg, de anyagi kár keletkezett, és ez az eset újra ráirányította a figyelmet a drónok reptetésével kapcsolatos szabályozásra is. Az érintettek között vannak a biztosítók is, egyikük augusztus 1-jétől elérhetővé tette a Drónpilóták Országos Egyesülete tagjainak a drón-felelősségbiztosítások új generációját.
Fontos lista allergiásoknak a nyaraláshoz
A nyaralásra, utazásra való felkészülés része a nyaralóhely és az időpont kiválasztása, az útiterv, a programok szervezése. Prof. Nékám Kristóf, a Budai Allergiaközpont allergológusának segítségével összegyűjtöttük mi az, amire allergiásként érdemes még figyelni, mielőtt útnak indulunk.
Ne játssz a karácsonyi tűzzel, mert megégeted magad!
Őrizetlenül hagyott gyertyák, a rossz minőségű karácsonyfaizzók okozzák a legtöbb lakástüzet ilyenkor. Az évi hatezernél is több esetből 800-1000 káresemény általában decemberben történik, mert az emberek még mindig nem elég elővigyázatosok. Tudni kell azonban, hogy a legkisebb tűzkárt is jegyzőkönyveztetni kell a tűzoltósággal, különben a biztosítói kárkifizetést kockáztatják a károsultak - hívja fel a figyelmet az Agenta biztosításközvetítő vállalat.
Itt a fesztiválbetegségek szezonja!
Egy-egy önfeledt fesztiválozás után könnyen felbukkanhatnak egy-egy nemi betegség tünetei, mint például a folyás, a viszketés, a fájdalom. Az idejében elkezdett nőgyógyászati és urológiai kezelés megszabadíthat a kételyektől és a következményektől!
140 ezer istennyila
Májustól szeptemberig csap le a legtöbb villám Magyarországon. Azon belül, hogy melyik hónapban, az már változó. Az Országos Meteorológiai Szolgálat és a Groupama Biztosító megvizsgálta, mi jellemzi a hazai nyári időjárást, illetve hogy miként óvhatjuk meg értékeinket a villámoktól.
Előzd meg a balesetet!
Áramütés veszélye miatt visszahívja az IKEA a GOTHEM álló- és asztali lámpákat. A lakberendezési szakáruház arra kéri a vásárlókat, hogy akik ilyet vettek, mostantól ne használják, és vigyék vissza a termékeket bármelyik üzletükbe, ahol visszakapják azok teljes vételárát.