Teljesítmény cikkek

A stressz kezelése legyen olyan, mint a fogmosás!
Egy működő társadalomban helye van a civileknek. Kipótolják, kiegészítik azokat a tevékenységeket, amelyeket az állam már nem tud elvégezni. Ahogy a bölcsesség is szól: egy ember igazi mércéje az, hogyan bánik azzal, aki nincs hasznára. Civil Negyed rovatunkban hetente bemutatunk egy szervezetet, amely abban segít, hogy otthonosabban érezzük magunkat mindennapjainkban. Szigeti Réka pszichológussal a Lélekkel az Egészségért Alapítvány munkájáról, benne a Sulinyugi programról beszélgettünk.

Erre alszunk egyet!
Baji Balázs, Cseh László, Jakabos Zsuzsanna, Gyurta Gergely, Kenderesi Tamás, Szatmári András, Barka Emese és még hosszasan sorolhatnánk azon olimpikonok és élsportolók neveit, akik már a Scitec Institute Sport- és Táplálkozástudományi Intézet támogatásával úgy étkeznek, hogy mindig kihozzák magukból a maximumot. A profi vagy amatőr sportolók számára emellett kiemelt fontosságú a megfelelő regeneráció is. Az Intézet szakértői ezért most tíz olyan fontos tudnivalót állítottak össze, amelyek figyelembevételével megfelelő ütemű és minőségű lehet a regeneráció. Ezek támogatják a hatékonyabb edzésmunkát, valamint a jobb versenyeredményeket.

4+1 tipp a tökéletes porszívóhoz
Csak akkor tudod meg, milyen nagy feladat porszívót vásárolni, amikor éppen te magad is benne vagy − akár egy áruház közepén ácsorogsz tétován, akár egy online áruház előtt próbálsz utat találni az igen széles kínálatban. Ha éppen te is ebben az útvesztőben bolyongsz, akkor itt az ideje, hogy megtaláld azt a porszívót, amellyel nemcsak kényelmes a munka, de tökéletesen el is végzi a dolgát.

Ők lesznek az igazi legek
Emlékszel arra a négy szenzációs, fiatal srácra, akik idén télen olipiai aranyérmet szereztek Magyarországnak? Vagy arra a szenzációs logopédusra, aki csodát tett az ország egyik legnagyszerűbb színészével? És arra a hölgyre, aki a lúgos orvos áldozata, őrült kitartásával most is küzd megaláztatása ellen? Ők mind az Év Emberei lehetnek! És nem mellesleg így is azok!

40 felett már sérülékenyebbek vagyunk
40-50 éves kor felett sem kell lemondani a remek fizikai kondícióról, a könnyedebb tréningekről és a komoly edzésről sem. Ebben az életkorban azonban előtérbe kell, hogy kerüljön a sportártalmak kezelése és megelőzése, a biztonság. Azonban Fülöp Tibor, a Sportorvosi Központ sportszakmai igazgatója, laborvezetője szerint mindezek ellenére a teljesítmény bármilyen életkorban javítható!

Hoppá! Sors Tamás terjeszti a vizes vírust
Ha elesek, kétszer olyan erővel kelek fel - mondta Sors Tamás többszörös paralimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó abban filmben, amit mostantól már mindenki láthat a neten. A szenzációs sportemberről készült minijátékfilmmel tiszteleg a Zwack Unicum a kitartás, az elszántság, a kemény munka, és természetesen az idei budapesti vizes vb előtt!

Berki Krisztián szerint ez kell a sikeres vizsgákhoz
A sikeres vizsgákhoz, a jó eredményekhez a tanulás mellett szükség van a kiegyensúlyozott lelkiállapotra, mentális kiegyensúlyozottságra is. Ez utóbbiban pedig nagyon nagy szerepe van a mozgásnak- vallja Berki Krisztián olimpiai bajnok tornászunk is.

Mit egyen a sportoló kamasz? Van 6 ötletünk!
Egyél úgy, mint egy bajnok, mondjuk a sportoló gyereknek, ám nem elég csak a mennyiségre, a táplálkozás minőségére is figyelni kell! Van 6 hasznos tippünk a szakembertől, hogy mit és hogyan egyen a gyerek, ha sportol vagy versenyez.

Alakformáló a munkahelyi stressz?
Szinte elképzelhetetlen olyan feladatkör, ami ne járna több-kevesebb stresszel. Gyakran egy-két tábla csokival, folyamatos nassolással vagy néhány gyors hamburgerrel próbáljuk oldani a feszültséget, amitől aztán formába is kerülünk. Ám mi nem erre gondoltunk, amikor az alakformálást emlegettük...Van erre jobb módszerünk is!

Nem akar az elsős suliba menni? Segítsünk neki...!
Az iskolakezdést minden kisgyermek izgatottan várja, ám egyben kihívást is jelent számukra. A megváltozott élethelyzeteket nem egyformán élik meg, van, aki m ár az első napokban feladja.Megértéssel, türelemmel és pozitív megerősítéssel azonban csodákat tehetünk!
Ki válasszon sportágat: a szülő vagy a gyerek?
Hogyan válasszon a szülő felelősségteljesen sportot gyermekének? Meddig terjed a szülők választása és mennyire adjon teret a gyermek szabad akaratának? Merre és mennyire orientálja? Ezekről kérdeztünk meg híres sportolókat.
Futóbolondok, avagy a sportoló is kiéghet
Tény, hogy minél többet sportol valaki, annál kisebb az esélye a munkahelyi kiégésre és ritkábban szenved depressziótól. De mi a helyzet azokkal, akik épp a sportban érzik a motiváció elvesztését? Megelőzhető-e a kiégés?